Zavřít reklamu

052Samsung predstavil siedmu generáciu svojich inteligentných hodiniek a zároveň novú konkurenciu pre Apple Watch. Spoločnosť potvrdila dlhodobé špekulácie a naozaj ukázala kruhové hodinky Samsung Gear S2, ktoré budú dostupné hneď v troch edíciách, z čoho dve sa líšia použitými materiálmi. Spoločnosť sa rozhodla zamerať predovšetkým na dizajn hodiniek a chce, aby ponúkali prémiový dizajn, obohatený o točivú lunetu, ktorá je jedným z hlavných ovládacích prkov. Vlastne, narozdiel od digitálnej korunky ako má Apple, sa tu pre pohyb v menu používa väčšia a pohodlnejšia luneta. Prostredie používa kruhové ikony, podobne ako minuloročná generácia Gear S a tieto ikony príjemne ladia ku kruhovému displeju. Ten má mimochodom uhlopriečku 1.2″ a používa technológiu Super AMOLED, vďaka čomu ponúka vyššie rozlíšenie, než Apple Watch – 360 x 360 pixelov (ak by išlo o štvorec).

Displej je samozrejme dotykový, ale dôležitou súčasťou ovládania je točivá luneta, ktorá umožňuje pohybovať sa medzi notifikáciami a aplikáciami s vysokou presnosťou, keďže sa vám nestane, že by ste omylom stlačili to, na čo ste ťuknúť nechceli. Tiež sa tu nachádzajú dve tlačidlá, Home Button a Back Button, s ktorým sa viete vrátiť do predošlej ponuky alebo na domovskú obrazovku. Nanešťastie používajú systém Tizen, takže sú kompatibilné len s mobilmi od Samsungu a tak ich, narozdiel od Android Wear, nemôžeme používať s iPhonom. Systém podporuje nejaké svoje aplikácie a nečudujeme sa, vzhľadom k tomu, že obchod s aplikáciami pre Samsung Gear je otvorený už rok aj pár mesiacov.

Gear S2 rear

 

V obchode si budete môcť stiahnuť množstvo nových ciferníkov, keďže Samsung spolupracuje s partnermi, ktorí majú vytvoriť ciferníky v štýle, aký je typický pre ich hodinky. Dostupné budú ale aj ciferníky priamo od Samsungu. Je ich naozaj veľa a budete si u nich môcť nastaviť inteligentné komplikácie, ktoré zobrazujú informácie na základe času a polohy – napríklad uvidíte recenziu na reštauráciu, ktorá je vo vašej blízkosti alebo skóre v zápasoch. Partneri Samsungu tiež budú vyrábať exkluzívne remienky, ktoré budú v predaji a s ktorými si budete môcť prispôsobiť vzhľad.

Samsung Gear S2

Medzi také softvérové zaujímavosti patrí klávesnica, s ktorou môžete lepšie písať text do správ (používa lunetu). Vďaka technológii NFC podporuje Samsung Pay a dokonca môžu slúžiť na odomykanie auta alebo dverí v prípade, že sú inteligentné. Hodinky obsahujú aj predinštalovanú aplikáciu Nike+ Running po boku S Health a ďalších aplikácií, ktoré zahŕňajú S Voice, Počasie, Správy, E-Mail, Mapy a Navigáciu, Hudobný prehrávač, Galériu a nakoniec je tu aj Telefón, keďže hodinky majú jednak prístup k telefónu a jednak samé môžu fungovať ako telefón. Samsung totiž oznámil verziu 3G so vstavanou e-SIM kartou, vďaka čomu môžu hodinky fungovať nezávisle od mobilu.

To je jedna z troch verzií. Oznámené modely sú totiž Gear S2, Gear S2 3G a Gear S2 Classic. Prvé dva modely sú si dizajnovo veľmi podobné – majú minimalistický dizajn pozostávajúci z kovového tela a gumeného remienku. Dostupné budú dva farebné varianty, tmavošedý s tmavošedým remienkom a strieborný s bielym remienkom. Tento model má hrúbku 11,4 milimetra. Na predaj bude ale aj model Gear S2 Classic v elegantnom čiernom tele a s čiernym koženým remienkom. Všetky modely sú vodotesné, majú certifikát IP68. Výdrž batérie je približne 2-3 dni a nabíjajú sa bezdrôtovo s pomocou nabíjacieho docku.

Samsung Gear S2 Classic

*Zdroj: SamMobile

Související články

Dnes nejčtenější

.