Zavřít reklamu

Znaps iconUž neuvěřitelných 9 let je tu s námi napájecí konektor Apple MagSafe. Je chytrý, jednoduchý a elegantní. Jeho přednost spočívá v magnetu, který umožňuje konektor k MacBooku přichytit a díky kterému poměrně pevně drží. Jenže v případě, že buďto vy nebo někdo jiný konektor z jablečného počítače vytrhne, tak se nezničí ani nabíječka ani MacBook, ale jen se konektor odpojí a vy jej můžete opět připojit, jako by se nic nestalo. U notebooků od jiných výrobců už takové štěstí mít nebudete.

Je až s podivem, že se vychytávka neujala a nepoužívá jí ani samotný Apple u dalších zařízení jako třeba u iPadu nebo iPhonu. Dokonce u nového 12″ Retina MacBooku už MagSafe ani nenajdete, na což si stěžovala většina Apple fanoušků. Na Kickstarteru si ale myslí, že MagSafe je geniální a rozhodně by jej chtěli rozšířit. Právě proto představují vychytávku s názvem Znaps.

b0346486fed0f695ee22d287c7abe6a2_original

Jedná se o miniaturní konektor, který se vlastně skládá ze dvou částí. Jednu si zasunete přímo do Lightning konektoru na iPhonu, iPadu nebo iPodu touch. Druhou část pak nasadíte na svůj Lightning kabel, který jste dostali k iPhonu. Právě tyto dvě části se k sobě přitahují pomocí magnetu a fungují tudíž jako MagSafe. Je naprosto jednoduché a chytré. Konektor zasunutý v iPhonu zde dokonce můžete nechat a funguje i jako ochrana před vodou. Znaps podporuje Lightning také micro-USB konektor.

4df8c2e040622a9c94b13f1c7826fb72_original

Cena začíná na 9 amerických dolarech, tím projekt podpoříte a navíc získáte konektor a adaptér dle své volby. Produkt si můžete nechat poslat kamkoli po světě a cena za poštovné do České republiky je stanovena na 3 kanadské dolary ( přibližně 2,3 amerických dolarů). První objednávky se začnou odesílat v listopadu tohoto roku. Cíl, který se měl vybrat byl dávno překročen, tudíž s produktem můžeme už počítat.

*zdroj: živě, kickstarter

Dnes nejčtenější

.