Zavřít reklamu


Winner1-640x640iPhone se stal nejoblíbenějším fotoaparátem na světě, alespoň tak mluví statistiky z Flickr. Fotografie, které dokáže telefon pořídit jsou mnohdy až za hranicí našeho chápání, že se jedná o fotografie z telefonu. Většina fotografií však končí na instagramu, facebooku a dalších sociálních sítích. Existuje však také soutěž IPP (iPhone Photography), kde se utkávají ty nejlepší fotografie pocházející z iPhonu.

Letošní ročník IPP vyhrála fotograf Michal Karolewski se svoji černobílou fotografií harmonikáře z Varšavy. Mimochodem osobní instagram Michala můžete sledovat přímo zde. „Jeho tvář, je první věc, kterou jsem si všiml. Je tak expresivní a krásná svým způsobem. Je jako otevřená kniha, ve které lze číst životní příběh ze všech těch vrásek,“ říká Michal.

Druhou cenu pak získal David Craik z Velké Británie a třetí Yvonne Lu z New Yorku. Pravidla soutěže umožňují přihlásit fotografii pořízenou pomocí iPhonu, iPadu nebo iPodu, která nesmí být upravena pomocí desktopového softwaru jako je například Photoshop. Přidat lze pouze filtry a to pomocí mobilní aplikace pro iOS.

Winner1-640x640
Winner2-640x473
Winner3-640x464


Dnes nejčtenější

.