Zavřít reklamu

Apple Watch iconNaše iPhony a iPady jsou chráněny funkcí Activation Lock, což je bezpečnostní funkce, která zabraňuje zlodějům použít znovu ukradený iPhone nebo iPad a spárovat tak zařízení s novým uživatelským účtem. Jenže jak podotknul server iDownloadBlog ve svém článku o zabezpečení jablečných hodinek, Apple Watch prostě nemají žádnou podobnou funkci, která by je ochránila před nenasytnými zloději, a tak si mohou vesele hodinky ukrást a spárovat je klidně s novým iPhonem a vy nemáte šanci je zablokovat.

Samozřejmě, že někteří z vás si teď za počítačem případně telefonem říkají, co to zase na LsA píšou za blbosti, vždyť Apple Watch mají přece ochranu heslem a pokud ho neznáte, tak se do hodinek nedostanete. To je sice pravda, Apple Watch doopravdy disponují zabezpečením ve formě číselného kódu, který musíte na displeji hodinek naťukat, když je sundáte z ruky, což poznají díky čidlům na spodní straně. Jenže tato ochrana je nedostatečná, jelikož chrání pouze data.

To ale není vše. Číselný kód je totiž tak slabé zabezpečení, že jej klidně můžete odstranit a hodinky pak používat jako nové. Ano, je to tak. Teď se postavíme do role zloděje. Ukradneme někomu Apple Watch, proč ne rovnou Edition, aby stály za to. Zjistíme, že na hodinkách je číselný kód, ale to pro nás není problém. Stačí totiž na hodinkách stisknout postranní tlačítko a poté zatlačením na displej hodinek tak, aby se aktivovala funkce Force Touch se objeví nabídka, ve které máme možnost hodinky úplně smazat, čímž se vymažou data, nastavení a dokonce i zmíněný kód. Apple Watch po vás nebudou nic chtít, žádné heslo ani ověření a bez námitek se vše smaže. Hodinky pak můžeme spárovat s novým zařízením a bezproblémově je používat.

V systému Watch OS kromě absence funkce Activation Lock dokonce není ani funkce Find My iPhone (Watch), tudíž si hodinky ani nedohledáte přes iCloud, jelikož jsou přímo spárované s vašim iPhonem a čerpají většinu dat z něho. Z tohoto důvodu je dost možné, že Apple Watch se nyní stanou hlavní cílem pro zloděje. Samozřejmě, že pokud budeme mít svoje Apple Watch stále na ruce, bude pro zloděje velice obtížné je ze zápěstí ukrást. Ale například v Itálii se soustřeďují speciální skupiny, tzv. Rolexové mafie, které se specializují na krádeže hodinek. Je dost možné, že nyní se zaměří na nejdražší Apple Watch Edition.

Jak server iDownloadBlog poznamenal, Apple by mohl přidat nové zabezpečovací funkce již do další verze Watch OS. Stačilo by například, kdyby si hodinky pamatovaly, ke kterému telefonu byly naposledy připojeny, a aby se nepřipojily k žádnému jinému, dokud na iPhonu nezrušíme párování. Stačilo by také, aby se nemohly připojit nebo vymazat, dokud nezadáte heslo či číselný kód.

applewatchpasscode

Dnes nejčtenější

.