Zavřít reklamu

iPhone 6 Plus - iconJaponská spoločnosť Sony sa v súčasnosti síce nachádza v nezávideniahodnej situácii, no zdá sa, že si dokáže nájsť aj inú cestu k zárobku. Ako sa zdá, keď sa mu prestane dariť s vlastnými smartfónmi, dokáže sa uživiť ako jeden z hlavných dodávateľov komponentov pre Apple. Sony totiž do iPhonu dodáva jednu z najpodstatnejších vecí, ktorými disponuje.

A tou je práve senzor pre fotoaparát. Aj keď sa zdá, že ide o malú položku v zozname komponentov pre iPhone, v skutočnosti sa jedná o jednu z najdrahších vecí, ktoré v tomto zariadení nájdeme. Sony si totiž za každý jeden predaný iPhone vypýta od kalifornského giganta 20 dolárov, čo je pri stovkách miliónov predaných iPhonov naozaj vysoké číslo. Sony v súčasnosti patrí medzi najväčších výrobcov senzorov fotoaparátov na svete. Podľa jednej zo štúdií spoločnosti Techno Systems Research ovláda Sony až 40% trhu s týmito senzormi. Druhá priečka potom patrí spoločnosti OmniVision s podielom 15,7%. Na treťom mieste sa potom nachádza Samsung s podielom 15,3%, väčšinu fotoaparátov si však vyrába sám pre svoje zariadenia.

Väčšina smartfónov na svete potom využíva senzory od Sony u hlavného fotoaparátu na zadnej strane. Apple však ako jeden z mála výrobcov ponúka senzor Sony Exmor aj pri prednej kamere, vďaka čomu je zisk Sony ešte vyšší. V súčasnosti predstavuje divízia senzorov pre fotoaparáty jeden z najväčších zdrojov príjmov pre Sony. Našťastie preňho, dopyt po iPhone a tým pádom aj po senzoroch neustále rastie. Dokonca sa vraví, že dopyt po senzoroch zo strany Applu je tak vysoký, že Sony nedokáže vyhovieť všetkým odberateľom.

 

sonyexmor_imx220s

*Zdroj: phonearena.com

Dnes nejčtenější

.