Zavřít reklamu

ANDROIDGoogle se snaží rozšířit možnost spustit aplikace určené pro mobilní telefony a tablety s operačním systémem Android také na ostatních platformách, ovšem nikoli na mobilních, ale na desktopových. Díky nástroji App Runtime for Chrome, který původně spatřil světlo světa již v minulém roce, je po poslední aktualizaci možné spustit Android aplikace na Chrome OS ,Windows, OS X a Linuxu. Aplikace tak je možné používat na drtivé většině desktopových platforem.

V současné době je prozatím vše sice již dostupné běžným uživatelům, ale stále se jedná o beta verzi, kterou by měli používat uživatelé, jenž již mají nějaké ty zkušenosti. Vše co potřebujete je poslední aktualizace Chrome, App Runtime for Chrome a poté APK jakékoli aplikace pro Android bez ohledu na to, zda se jedná o tabletovou nebo smartphonovou verzi. Nejprve si musíte stáhnout App Runtime for Chrome a poté APK aplikace, kterou chcete spustit. APK soubory pak naleznete například zde. Nyní již jen stačí zvolit zda chcete apliakci spustit v landscape módu nebo klasicky na výšku a pokud je aplikace jak pro tablet tak pro smarptohne, nezbývá než si vybrat kterou verzi upřednostníte.

Bohužel některé aplikace nefungují, nefungují například téměř žádné aplikace využívající služby Google nebo některé náročné hry a Cash of Clans si zkrtátka nezahrajete. To je však dáno tím, že se jendá skutečně o první beta verzi pro veřejnost a v budoucnu se dočkáme vylepšení. Problém navíc je v tom, že ne vše lze ovládat pomocí klávesnice a myši, drtivá většina dnešních her pak vuyžívá akcelometr, digitální kompas nebo gyroskop a ten ve vašem počítači bohužel taktéž nenajdeme, tedy až na akcelometr, který je v MacBooku standardně kvůli vypnutí disku před pádem počítače na zem.

Google je tak po Microsoftu druhým velkým hráčem, který se snaží propojit mobilní a desktopové aplikace a sjednotit je. Microsoft zavede sjednocení aplikací u Windows 10, kdy budou aplikace funkční na všech platformách od Microsoftu včetně Xboxu. Jak na tento vývoj odpoví Apple je prozatím ve hvězdách.

AndroidPixelSideBySide2
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

*zdroj: theverge.com

Související články

Dnes nejčtenější