Zavřít reklamu

beats_iconEvropská komise začala řešit, zda Apple v rámci svých dohod s nahrávacími společnostmi a producenty, neporušuje zákon a nesnaží se své konkurenci jako je například Spotify, omezit přístup k hudebním archivům. Komise si vyžádala dokumenty od nahrávacích společnosti a zjišťuje, na čem jsou založeny dohody s Applem. Podle Financial Times, který tuto informaci přinesl, se Evropská komise obává, že Apple a zejména pak jeho dvojice manažerů Dr. DreJimmy Iovine využijí vliv a konexe, které mají směrem k hudebním producentům a vydavatelstvím.

Apple by měl díky tomu získat exkluzivitu a některé nahrávky nebo alba, by měla mít k dispozici právě jen ona, což by znamenalo vážné problémy, pro konkurenční společnosti v čele se Spotify. Iovine a Dre mají na hudební průmysl obrovský vliv, dokonce větší než Jaro Slávik a tak by jim nemělo dělat problém dohodnout zajímavé kontrakty. Evropská komise však Apple prozatím z ničeho neobvinila, pouze shromažďuje důkazy a snaží se zjistit, zda k nějakému porušení pravidel vůbec dochází.

Nebylo by to navíc poprvé, kdy by Apple porušil pravidla trhu, vzpomeňme si na kauzu s cenami elektronických knih, kdy nakonec společnost musela zaplatit pokutu 450 milionů amerických dolarů za nezákonné spolčení, díky kterému byla ovlivněna cena elektronických a nakonec i printových knih.

Lil Wayne Beats by dre
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

*Zdroj: bgr.com

Témata:

Související články

Dnes nejčtenější