Zavřít reklamu

Recenze iPhone 6V poslednej dobe sa stáva čím ďalej tým častejšie, že si mnohé spoločnosti na čele so Samsungom uťahujú z Apple. Avšak len zriedka kedy sa stáva, že je toto uťahovanie si relevantné. Apple totiž naďalej aj 8 rokov po predstavení prvého iPhone kraľuje v merítku kvality a spokojnosti zákazníkov a preto niet divu, že sa ostatné spoločnosti snažia ho nejakým spôsobom zosmiešniť. V tomto článku sa bližšie pozrieme na zopár dôvodov prečo je iPhone aj po 8 rokoch od uvedenia stále lepší než akýkoľvek iný Android smartfón.

Na iPhone si stiahnete len tie najlepšie aplikácie
Aj napriek tomu, že iPhone so systémom iOS má manší podiel na trhu v porovnaní s Androidom, stáva sa veľmi často, že mnohí vývojári sa rozhodnú vyvinúť aplikáciu pre iOS ako prvú. Je to možno práve preto, že majú istotu toho, že ak im ju Apple schváli má oveľa väčšiu možnosť dostať sa do povedomia širokej verejnosti.

App-store

iPhone je jednoducho krajší
Áno, samozrejme, že sa medzi telefónmi sa Androidom nájde nejaký ten kúsok, ktorý je dizajnovo krajší ako iPhone, no z tak veľkého množstva smartfónov s operačným systémom od Google je to skutočne zanedbateľné množstvo. Pri iPhone jednoducho platí, že každý nový kus je niečím výnimočný a svojim spôsobom aj jedinečný.

iPhone 6 versus iPhone 6 plus

Apple Pay raketovo rastie Keď Apple predstavl v septembri/září minulého roku Apple Pay možno ani sám nepredpokladal čo tým spôsobí. Tento druh platieb pomocou najnovších iPhone sa stal jedným z najrýchlejšie sa rozrastajúcim mobilným platobným systémom. Taktiež sa môže pochváliť omnoho vyššou bezpečnosťou ako je tomu pri smartfónoch s Androidom.

Apple Pay
Zákaznícka podpora v Apple Store je neprekonateľná Každý, kto bol už niekedy v kamennom obchode Apple si mohol všimnúť vynikajúci prístup personálu k zákazníkom. V týchto obchodoch sa evidentne riadia heslom „náš zákazník, náš pán“ a preto by sa dal prístup predavačov nazvať doslova rodinným. V momente príchodu do Apple Store sa mnoho ľudí cíti tak akoby tam mali svojich najbližších priateľov a mnohí tam vždy nájdu potrebnú radu.
you-cant-beat-the-apple-store-for-customer-support
Už čoskoro budeme ovládať mnoho vecí v domácnosti pomocou iPhone Už v čase keď Apple predstavil platformu HomeKit sa vedelo, že o nejaký čas sa bude dať takmer celá domácnosť ovládať pomocou iPhone či iPadu. V tomto roku sa preto očakáva skutočný boom v elektronike, ktorá bud eplne kompatibilná s touto platformou, ktorá bola predstavená minulý rok na WWDC.
homekit
Rodičia majú väčší prehľad o tom čo ich deti robia Ako ďalšie významné plus, ktoré treba spomenúť je rodičovská ochrana. Na iPhone je na tak vysokom stupni, že rodičia môžu jednoducho kontrolovať veľa krokov a úkonov, ktoré ich ratolesti so svojim telfónom urobia. Taktiež je tu funkcia rodinného zdielania, ktorá umožní mať rovnaký obsah na všetkých zariadeniach v rodine.
parents-have-greater-control-over-which-apps-their-kids-use
Žiadny telefón s Androidom nemá tak skvelý senzor odtlačkov prstov S iPhone 5S prišla do sveta mobilných technológií doslova revolúcia. Veď Apple do tohto smarfónu zabudoval tak dokonalú čítačku odtlačkov prstov akou nedisponuje ešte ani v súčasnosti žiadny telefón s Androidom. Opäť sa ukázalo, že väčšina produktov, ktoré Apple vypustí sa hne’d zaradia na úplnú špičku svojho odvetvia. Veľmi málo fotoaparátov Andriodu sa môže rovnať tomu v iPhone Síce fotoaparát v iPhone disponuje optikou s rozlíšením len 8 Mpx, no v dnešnej dobe niekoľko desiatok megapixelových fotoaparátov aj tento „drobček“ patrí k úplnej špičke. Na trhu sa nájde len skutočné minimum mobilov, ktoré fotia lepšie ako iPhone. Navyše táto 8 Mpx kamera je schopná natáčať slow-mo video v takej kvalite akú nemá ešte nikto.

Váš softvér je vždy aktuálny
Toto je asi jedna z najväčších výhod Applu. Ak si kúpite dnes iPhone tak najnovší softvér si naň bez problémov nahráte ešte za 3-4 roky. Kdežto u Android telefónov sa bežne stáva, že ani ten najnadupanejší smarftón nemá softvérovú podporu ani rok. Je síce pravda, že požiadavky súčasného iOS 8.1.3 sú skutočne vysoké, no máte stále to najaktuálnejšie čo sa dá zohnať.

*Zdroj: businessinsider.com

Související články

Dnes nejčtenější

.