Zavřít reklamu

 Ako som už pred nedávnom písal, Nokia pomaly, ale isto chystá svoj prvý smartfón so systémom Android. Všetko samozrejme závisí od jej zmluvy s Microsoftom, no pokiaľ nie je celá ich dohoda dotiahnutá do konca, bývalá svetová jednotka na poli telefónov môže naďalej voľne vyvíjať smartfón so systémom od konkurencie Microsoftu, od Google.

Čoraz viac informácií a únikov nám jasne dáva najavo, že Nokia sa chce zachrániť tak, ako sa len dá. Preto sa fínsky výrobca rozhodol staviť na Android a tak môžeme vidieť úniky parametrov tohto zariadenia, ktoré sa dostali von včera. Novinka od Nokie, ktorá má kódové označenie „Normandie“ bude pravdepodobne uvedená na trh pod menom Nokia X. Zariadenie by malo disponovať 4-palcovým XVGA panelom (s rozlíšením 480 x 854 pixelov), dvojjadrovým procesorom Qualcomm Snapdragon s taktom 1 GHz, batériou s kapacitou 1 500 mAh a 5 Mpx fotoaparátom.

Snímka obrazovky 2014-01-28 o 15.59.32

Ďalej by na zariadení malo bežať len chabých 512 MB pamäte RAM, čo by nemusel byť taký vážny problém ak berieme do úvahy, že Nokia X by mala mať systém Android 4.4 KitKat. Práve táto aktualizácia Androidu sa zameriava na zariadenia, ktoré disponujú nižšími hodnotami operačnej pamäte.

Nokia X by ďalej mala ponúkať len 4 GB interné úložisko, ktoré však bude môcť byť rozšírené pomocou pamäťových kariet microSD. Prístroj by mal byť dostupný v 6 farebných vyhotoveniach. Zaujímavosťou je však to, že Nokia plánuje pre tento smartfón aj podporu Nokia Store. Už len čas ukáže, či sú tieto úniky naozaj pravdivé alebo sa jedná len o falošné správy. Na informáciu upozornil evleaks pomocou služby Twitter.

ti_file_856701153_736_390_100

Dnes nejčtenější

.