Zavřít reklamu

Apple WatchO Apple Watch je v poslední době slyšet stále více. Může za to především fakt, že mnoho uživatelů již na ně netrpělivě čeká, jelikož Apple by měl hodinky začít prodávat pravděpodobně koncem března. Pokud se hodinek od Applu již nemůžete dočkat, může vám pomoci zkrátit čas interaktivní demo, které vytvořili vývojáři stojící za aplikací Pipes. Demo bylo vytvořeno pro vývojáře i pro běžné uživatele, kteří mohou přes stránku nahrát ikonu své aplikace do hodinek a prohlédnout si, jak bude v menu vypadat. Nic jiného bohužel prozatím přidat nelze.

Všechny aplikace, které jsou na demu Apple Watch vidět lze dokonce i spustit. Mnohdy se však objeví pouze statický obrázek aplikace a nelze provádět žádné další akce. Výjimkou je pouze aplikace Instagram, která umožňuje prohlédnout pár fotek, dále aplikace Hudba, ve které si můžete nechat přehrát „A Sky Full of Stars“ od skupiny Coldplay, skladbu lze i pozastavit a opět spustit, dále pak aplikace Telefon, která simuluje hovor s Pipes Support, a nakonec samozřejmě samotná aplikace Pipes, která je nejvíce interaktivní a umožňuje více pohybů a náhledů. Jak již bylo zmíněno, tak ostatní aplikací zobrazují pouze obrázek toho, jak by mohlo prostředí vypadat.

Na levo od hodinek můžete zaregistrovat čtveřici tlačítek, které nabízejí spuštění aplikace Pipes, zobrazení náhledů, simulování notifikace na hodinkách a zmíněné nahrání vlastní ikony aplikace do hodinek. Pokud chcete do hodinek nahrát svojí ikonu, je doporučena velikost 100 x 100 pixelů a to ve formátu jpg nebo png. Po vložení ikony je vám však pouze nabídnut náhled toho, jak by vaše ikona na Apple Watch vypadala a tento náhled si můžete stáhnout ve formě obrázku. Osobně jsem zkoušel vložit ikonu LsA. Na výsledek se můžete podívat na obrázku níže.

AppleWatch - LsA icon
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Můžete si povšimnout, že menu hodinek je pohyblivé, což docílíte tím, že na hodinky najedete kurzorem a držíte levé tlačítko myši a pohybujete. Animace, kdy se ikony na straně displeje zmenšují a ikony působí jako bublinky je nám známá již z několika ukázek. Stejné menu jde dokonce dostat i do iPhonu, pokud máte proveden jailbreak.

Nakonec stojí za zmínku, že interaktivní demo umožňuje kromě spouštění apliakcí a projíždění menu také kliknutí na korunku, které se nachází na pravé straně Apple Watch. Kliknutím na zmíněnou ikonu se vrátíte zpět na domovskou obrazovku. Bohužel už však korunkou nelze otáčet, což jak víme na skutešných hodinkách půjde a bude se jednat o důležitou část při ovládání. Tlačítko pod korunkou bohužel také není aktivní, tudíž ani to si nemůžeme vyzkoušet.

Zdroj: 9to5Mac

Témata:

Související články

Dnes nejčtenější