Zavřít reklamu

data_guardian_iconŘeditel FBI (Federal Bureau of Investigation) James Comey dnes vyjádřil svoje obavy o rozhodnutí Apple a Google o tom, že budou šifrovat informace v telefonech. Huffington Post dále říká, že FBI chce jejich rozhodnutí změnit a tlačí je k tomu, aby obě firmy přehodnotily tuto politiku. FBI si totiž přeje, aby různé orgány měly v jistých případech přístup k datům v zařízeních.

“Jsem velkým zastáncem právního řádu, ale také jsem zastáncem toho, že nikdo v zemi by neměl být postaven nad zákonem,” řekl Comey reportérům v FBI centrále ve Washingtonu D.C. “Co mě znepokojuje je to, že firmy něco propagují a podporují a tím dochází k tomu, že dovolují lidem se postavit nad zákon.” 

Apple CEO Tim Cook v posledních týdnech několikrát jasně zmínil, že firma klade na bezpečnostní otázku velký důraz.

Na začátku září během rozhovoru s Charlie Rose Cook vysvětlil, že informace jsou v zařízení zašifrovány a že se k nim Apple nemůže dostat.

“Nečteme váš email, nečteme vaše iMessages. Pokud by si nás vláda předvolala k tomu, aby jsme jí vydali vaše zprávy, nemůžeme jí je poskytnout. Informace jsou zašifrované a my k nim nemáme klíč,” řekl Cook.

Po tomto rozhovoru vydal Apple otevřený dopis přímo od CEO a nově designovaný web. V dopisu Cook vysvětloval, jakou politiku a jaký postoj má Apple k bezpečnosti a soukromí uživatele a k tomu, co by se dělo v případě jakéhokoli požadavku vlády jednající se o data uživatele.

Je jasné, že po problémech s iCloud a únicích citlivých fotografií některých celebrit se teď Apple věnuje bezpečnostní otázce více než kdy jindy. Apple tedy zavedl několik kroků, jako notifikace v případě přístupu do iCloud.com.

Ředitel FBI Comey take zmínil připady, ve kterých je potřebné citlivá data získat. Zmínil případy únosu či terorismu. V takových situacích FBI tedy musí zakročit a data si vynutit.

screen-shot-2014-09-14-at-01-51-57

*Zdroj: Huffington Post

Související články

Dnes nejčtenější

.