Zavřít reklamu

Apple už počas roku zdôraznil, že mu záleží na hudbe a hudba ako taká je súčasťou DNA celej spoločnosti. Teraz sa zdá, že nám tým Apple chcel naznačiť ďalší krok súvisiaci s hudbou, prípadne s ikonickou značkou iPod. Pretože to tento rok nevyzerá, že by Apple plánoval predstaviť novú generáciu prehrávačov iPod (aj keď to nemôžeme vylúčiť), môžeme od neho očakávať zrejme iné novinky súvisiace s hudbou. iOS 8 totiž so sebou priniesol podporu pre slúchadlá s Lightning konektorom, vďaka čomu by boli budúce slúchadlá schopné prehrávať hudbu v prakticky bezstratovej kvalite, v súvislosti s čím by mal Apple začať predávať bezstratové albumy a skladby priamo v iTunes Music Store.

Možno práve takýto sled udalostí a špekulácií vysvetľuje, prečo mal Apple údajne uzavrieť partnerstvo s kapelou U2. Partnerstvo má podľa viacerých tvrdení úzko súvisieť práve s iPhone 6 a kapela mala už minulý týždeň natáčať reklamu pre budúcu generáciu iPhone v Dubline. Tam sa totiž objavila nielen známa kapela, ale aj pomerne veľký telefón, ktorý sa zdá byť väčším, než je iPhone 5s. Na to, že sa jedná o budúcu generáciu iPhone, poukázali žurnalisti hlavne kvôli tomu, že mu štáb venoval obzvlášť veľkú pozornosť. Okrem toho žurnalisti zverejnili tvrdenie, že nový iPhone 6 poteší užívateľov tým, že dostanú zadarmo nový album U2. Samozrejme, nie je možné potvrdiť, či Apple spolupracuje s U2 na reklamnej kampani pre iPhone 6, no netreba zabúdať na hlboký vzťah spoločnosti s kapelou.

U2 totiž v minulosti spolupracovalo s Applom na reklamnej kampani pre prehrávače iPod a dvojica tiež stála za špeciálnou edíciou iPod U2 Special Edition. Táto edícia prehrávaču iPod z roku 2006 ponúkala unikátny červeno-čierny dizajn a tiež obsahovala skladby a videá od skupiny U2. Rovnako netreba zabúdať ani na priateľstvo šéfdizajnéra Jonyho Iva s Bonom, ktoré stálo práve za vznikom spomínaného partnerstva. Nakoniec to vyzerá, že U2 plánuje zverejniť svoj nový singel 9. septembra/září, čo je rovnaký deň, ako Apple organizuje svoj media event, na ktorom bude predstavený iPhone 6 a možno aj hodinky iWatch.

U2 iPhone 6 Dublin
*Zdroj: 9to5mac

Dnes nejčtenější

.