Zavřít reklamu

Apple čelí ďalšiemu problému na území Európskej Únie. Belgická vláda totiž môže na základe chybných informácií o záruke zablokovať oficiálne webové stránky spoločnosti Apple na území Belgicka. Potvrdili to zdroje pre početné belgické médiá, pričom sa odvolávajú na problémy s informáciami o záruke AppleCare na stránke spoločnosti Apple. Spoločnosť totiž chybne uvádza, že ak si chcú používatelia predĺžiť ročnú záruku na dva roky, musia si zakúpiť program AppleCare, aj keď na území EÚ zo zákona platí dvojročná záruka na všetku spotrebnú elektroniku, vrátane tej od Apple.

Podmienok ohľadom AppleCare sa stali terčom kritiky aj v ďalších krajinách, vrátane Talianska. Práve tam musela spoločnosť zaplatiť odškodné vo výške 1,5 miliardy euro. Talianska vláda však nevydala nariadenie, aby boli oficiálne stránky Applu na jej území zablokované. Belgický úrad pre ekonomiku však toto navrhol ako jednu z možných pokút pre spoločnosť Apple, pričom vláda by požiadala poskytovateľov Belgacom a Telenet, aby zablokovali prístup na stránky Applu v záujme ochrany spotrebiteľov, nie je však isté, či sa tak stane. Belgická vláda si je totiž vedomá toho, že keby zablokovala prístup na stránky, zároveň by to malo negatívny vplyv na používateľov iTunes Store a systému iOS.

Vláda preto hľadá spôsob, ako zareagovať tak, aby to neochromilo súčasných zákazníkov spoločnosti Apple v Belgicku. Inou možnosťou je aj to, že vláda jednoducho požiada Apple o objasnenie podmienok AppleCare, alebo že ju požiada o zaplatenie finančného odškodného. Apple sa zatiaľ voči týmto správam nevyjadril.

Dnes nejčtenější

Další články