Zavřít reklamu

Pokud si myslíte, že jediná důležitá karta ve vaší peněžence je kreditní, jste na tom podobně jako já, tedy lépe řečeno podobně jako jsme na tom byl do chvíle, než jsem začal používat aplikaci Portmonka. Mít desítky slevových karet v peněžence a přehrabovat se v nich je přece jen poměrně otravné, navíc karty fungují většinou pouze na principu, kdy sbíráte body a když máte štěstí, něco málo za ně po pár letech získáte. Mnohem zábavnější jsou slevové kupóny. Přece jen když kupujete něco za 50 000kč a získáte slevu 15%, už se bavíme o zajímavé částce, která jistě potěší. Kupóny je však obvykle poměrně složité získat a musíte být vyloženě fanoušek, které tráví čas jejich hledáním v různých magazínech, webech a letáčcích.

Společnost Mafra proto vytvořila aplikaci Portmonka, ve které máte automaticky k dispozici slevové kupóny množství partnerů aplikace, které jsou zcela zdarma bez toho, aniž byste se museli složitě registrovat nebo pro získání slevového kupónu udělat cokoli jiného, než stáhnout samotnou aplikaci. Aplikace je rozdělena do několika částí a její vzhled působí skutečně jako digitální peněženka. Je přehledný a milovníci skeuomorphismu si přijdou na své. V první záložce se setkáte s již zmíněnými slevovými kupóny, které můžete okamžitě uplatnit. Sleva se týká vždy konkrétního obchodu, aplikace vám ukáže kde je jeho nejbližší prodejna a následně můžete aktivovat slevový kód, který je aktivní po dobu dvou hodin. Dojdete k pokladně, ukážete kód nebo text ve kterém je sleva označena a personál se o vás již postará. Zde je potřeba zdůraznit, že Mafra dokázala skutečně apelovat na proškolení personálu partnerských společností, aby nedocházelo k nejasnostem a portmonku tak všichni dobře znají. Akce se objevují v aplikaci pravidelně a máte je možnost uplatnit vždy do nějakého data.

IMG_6994
Portmonka

V další části je portmonka skutečnou digitální peněženkou, do které můžete vložit své věrnostní karty. Zde je důležité pamatovat na rozdělení do dvou kategorií partnerů. Pokud je vaše slevová karta přímo v aplikaci, stačí vyfotit pomocí aplikace její kód, opsat některé údaje a vše bude 100% fungovat. Personál prodejen je opět proškolen, má k dispozici čtečky kódů, které fungují i pro čtení z displeje mobilního telefonu a dokáže se o vás postarat. Máte však také možnost přidat si do Portmonky karty, které nepatří partnerům aplikace. Zde však můžete narazit na problém, kdy vám obsluha odmítne číst kód karty z mobilní aplikace, případně ani nemá k dispozici čtečku, která to dokáže. Vyzkoušet však můžete jakoukoli kartu a snadno zjistíte, zda funguje nebo ne. Ještě bych rád dodal, že pokud není kód možné přečíst pomocí čtečky, zkuste snížit jas displeje.

IMG_6990
IMG_6992

Když už jsme u věrnostních karet, je součástí aplikace samozřejmě také možnost se registrovat přímo přes aplikaci do věrnostních programů. To lze udělat jednoduše v pohodlí vašeho domova a nemusíte tak vyplňovat dotazníky přímo u pokladny. Portmonka nabízí také zprávy, ve kterých vás informuje o aktuálních akcích a výprodejích, ke kterým žádné slevové kupóny nejsou potřebné. Aplikaci je možné synchronizovat se servery a uložit tak vaše nastavení, věrnostní programy a slevové karty na bezpečné místo.

Jednoduchým ovládáním vás provede průvodce, díky kterému může aplikaci používat i ten, kdo není zrovna fanouškem moderních technologií. Jediné co lze v současné době vytknout je omezený počet partnerů, ten však bude jistě narůstat a brzdy by se mohla stát portmonka aplikací, díky které nebudete muset již mít u sebe skutečně nic kromě mobilního telefonu a kreditní karty a přesto získáte ve většině obchodů své výhody. Příjemný vzhled a snadné ovládání pak lze hodnotit jen a jen pozitivně.

IMG_6995
IMG_6993

Dnes nejčtenější

.