Zavřít reklamu

Microsoft sa chce za každú cenu presvedčiť, že je jeho kancelárska sada lepšia ako iWork a preto ju prezentuje aj na billboardoch spolu s tabletom Surface. Bohužiaľ si Microsoft neuvedomuje, že je reklama chybná, a tak môžu pozornejší užívatelia nadobudnúť dojem, že má sada Office, respektíve jej program Excel, problémy s matematikou. O to ironickejšia je skutočnosť, že Microsoft dlhodobo kritizoval Apple iPad a dokonca jeho viceprezident komunikácii Frank Shaw otvorene kritizoval sadu iWork, ktorá podľa neho nič nedokáže a je obyčajnou imitáciou kancelárskeho softvéru.

Na novom billboarde na ulici Market Street v San Franciscu je vyobrazený tablet Surface 2 s otvoreným Excelom. Používateľ Excelu si zrovna počíta rozpočet dovolenky na Havaji, ktorá ho vyjde na pár tisícok dolárov. V skutočnosti zahŕňa letenky za 2 500 dolárov, ubytovanie v hoteli za 4 000 dolárov, pôžičku auta za 500 dolárov, stravu za 1 500 dolárov, vypožičanie potápačského ústrojenstva za 500 dolárov, vypožičanie surfu za 200 dolárov a rôzne exkurzie za celkovo 300 dolárov. Po spočítaní tohto všetkého by sa každý dostal na sumu 9 500 dolárov, lenže Excel vás nechá v ilúzii, že vás dovolenka vyjde len 9 000 dolárov. Skutočne nevieme, kam sa 500 dolárov vyparilo, no vieme, že Excel je vysokokvalitný program a narozdiel od imitácie menom iWork podporuje multitasking. A dokonca ho môžete mať zadarmo už pri kúpe tabletu Surface.

surface-billboard

Napriek tomu, že Shaw považuje Numbers a celú sadu iWork za obyčajnú imitáciu, Numbers v skutočnosti nemá s výpočtami žiadny problém a je úplne jedno, či ho používate dotykom na telefóne, tablete alebo ho ovládate myšou a klávesnicou na desktope. Numbers vám vždy a všade vypočíta, že vás dovolenka vyjde 9 500 dolárov a ani o cent menej. Toto však nie je prvýkrát, čo sa Microsoft popálil vo svojej anti-iPad kampani. Už v minulosti porovnával iPad s tabletom ASUS VivoTab, nanešťastie mu udával väčšie rozmery ako v skutočnosti.

surface-chyba

*Zdroj: AppleInsider

Související články

Dnes nejčtenější

.