Zavřít reklamu

Když jsme si přečetl zprávu o tom, že v obchodě Vodafone v Austrálii explodoval iPad Air, pro jistotu jsme zavolal kolegovi, který jej měl na recenzi. Ale ne, nic se pochopitelně nestalo a v Austrálii se jedná o ojedinělý případ, kterým se však již začal intenzivně zabývat Apple. Mluvčí Vodafone uvedl: „že výbuch podle všeho vznikl od nabíjecího portu, tedy od Lightning konektoru zbrusu nového iPad Air, který byl vystaven na ukázku“.

Vzhledem k tomu, že se jednalo o skutečný výbuch a nikoli pouze nevinné jiskření, bylo nutné zavolat na místo hasiče, kteří požár zlikvidovali. Žádný zákazník ani prodejce neutrpěl zranění, to se dotklo pouze iPadu Air, který byl naprosto zničen. Zástupce společnosti Apple okamžitě navštívil místní pobočku Vodafone, odkud odvezl daný iPad pro testování přímo v sídle společnosti Apple. Ta se prozatím k incidentu nevyjádřila.

Jedná se o ojedinělý případ, který mohl být způsoben faktory, jenž se již nikdy nemusí opakovat, Apple však vše prověřuje a zkoumá, kvůli jakému konkrétnímu problému k situaci došlo. Podobné incidenty se přitom týkají i dalších produktů od jiných společností, kdy z desítek milionů prodaných kusů jeden potká podobný osud jako daný iPad Air. Svých nových iPadů Air se pochopitelně nemusíte bát, místo toho si pokud jej ještě nemáte můžete přečíst naši recenzi iPadu Air, ve které se dozvíte o novince skutečně vše, co by vás mohlo zajímat.

article-0-1948797F00000578-291_634x416

*Zdroj: dailymail.co.uk, zdroj fotografie: dailymail.co.uk

Související články

Dnes nejčtenější

.