Zavřít reklamu

Poté co Apple vydal iWork pro iOS zařízení a jako webovou aplikaci zcela zdarma, změnil nejen svůj vlastní pohled na kancelářské balíky, ale také pohled všech uživatelů počítačů napříč platformami. Microsoft pojal toto oznámení skoro jako urážku s tím, že zkrátka Apple najednou po dlouhé době kdy za iWork nechával své uživatele platit stejně jako Microsoft za Office, představil plnohodnotnou verzi zcela zdarma. V Microsoftu však nezůstali jen u údivu a místo nějaké antikampaně jaká se odehrála v případě Microsoft Surface se konečně vrhli do práce a snaží se ukázat svým zákazníkům, že Office má stále co nabídnout.

Společnost do Office Web App, které jsou zcela zdarma dostupné jako webová aplikace, přidala novou real-time možnost, kdy může více uživatelů upravovat jeden dokument současně s tím, že si vzájemně nebudou tak řečeno lézt do zelí. Zatím co vy budete upravovat jednu část dokumentu, druhý uživatel může upravovat jinou část dokumentu, okamžitě totiž vidíte, kde v reálném čase probíhají změny a tak se můžete vyhnout úpravám těchto sekcí. V reálném čase vidíte veškeré změny, které dělají ostatní uživatelé a můžete tak okamžitě rozvíjet své nápady. To vše je možné dělat ve Wordu, Excelu a Powerpointu.

Nově lze navíc přímo ve Word Web App editovat taká záhlaví, zápatí a číslování stránek. Dokumenty se ukládají automaticky a uživatel má k dispozici více možností formátování textu. Microsoft přidal také celou řadu přednastavených možností. Významné možnosti získala také aplikace Excel, která se přiblížila klasickému Office 365. Nově můžete jednoduše přetahovat dokumenty z počítače přímo do webových aplikací s tím, že Microsoft slibuje další nové funkce již brzy. Je sympatické, že i na poli kancelářských balíků se začíná odehrávat „válka“, ovšem nikoli formou pomluv, ale formou snahy přesvědčit uživatele, že právě řešení té, či oné společnosti je to nejlepší které můžete použít. Více o tom jak fungují Office Web Apps si můžete přečíst v našem článku: Velký test Microsoft Office Web Apps na iPadu!

Související články

Dnes nejčtenější

.