Letem světem Applem - Apple, iPhone

iStores.skDatum: 17.9.2013 Vydal: Jaromír Miko Kategorie: Hardware, iPhone/iPod, Ostatní, Vše o Apple Komentářů: 5

Nokia-LogoNokia vie, že tlačítkové telefóny ešte nie sú definitívne mŕtve a v čase, keď sa drvivá väčšina výrobcov predbieha v počte megahertzov a veľkosti pamäte RAM, sa fínska legenda rozhodla predstaviť tlačítkový telefón známy ako Nokia 108. To by ale nebolo nič zvláštne, keby spoločnosť nezdôrazňovala, že sa jedná o low-cost telefón a neprezentovala ho ako plastový prístroj v piatich farebných variantoch s čiernym predkom. Na druhú stranu, tento telefón stojí iba 29 dolárov a tak si ho v dnešnej dobe môže dovoliť skutočne každý.

Nokia tak svojim spôsobom stelesnila to, čo každý očakával od Apple. Od farebného, plastového iPhone 5c každý očakával, že sa bude jednať o low-cost prístroj s cenou pod 400 dolárov, ale toto očakávanie sa nakoniec nestalo realitou. Okrem toho, že je Nokia 108 dostupná v bielej, čiernej, červenej, žltej a modrej farbe, disponuje tiež pomerne slabým hardvérom. Cenovka 29 dolárov dáva najavo, že telefón je skutočne low-cost a tak niet divu, že prístroj obsahuje klasickú VGA kameru, 4MB RAM, 1.8-palcový displej a integrovaný MP3 prehrávač. Zaujímavosťou tiež je, že telefón stojí práve 29 dolárov, čo predstavuje cenu nových gumených obalov pre iPhone 5c, ktoré si vďaka dizajnu vyslúžili prezývku “Crocs”.Reklama.
Odoberať komentáre cez RSS

 1. Neero16


  17. září, 2013 | 6:50
  2 Pulses

  Jo to pujde na dračku, to apple zničí.

 2. parmon


  17. září, 2013 | 7:47
  6 Pulses

  Já jeden takový telefon od Nokie mám jako telefon na volání. Výdrž 3 týdny. Před nedávnem v Rusku uvedla Nokia 515 a jakmile bude dostupná, tak ji kupuji. Takže Apple to rozhodně nezničí, ale pořád se to ve světě prodává.

 3. titinius


  17. září, 2013 | 12:49
  0 Pulses

 4. JohnyFerrell


  17. září, 2013 | 15:03
  2 Pulses

  Popravdě je tohle jen výsměch Applu. Jiní za to dokáží udělat mobil, Apple jen kus plastu, který je monstrozně předražený.
  Ale to už je klasika. Krásný příklad je iPhone5C strý mobil v novém plastu a hned si řeknou 14T. Už by si mohli uvědomit, že dobo je dál a konkurence je obrovská.

 5. tigerrey


  17. září, 2013 | 17:09
  0 Pulses

  Mě se to líbí, pro určitý skupiny lidí (senioři, děti 6 – 12 let, nenároční zakaázníci) je jako dělanej. Za takovou cenu..

Chcete komentovat tento článek?

Přihlásit se » Registrovat se »

Další články


Reklama

reklama quikset
Reklama

Reklama

Reklama

reklama qnap
Reklama

Reklama

iPouzdro kryt na iPhone
Reklama

iStores.sk
Reklama

reklama mzone
Reklama