Zavřít reklamu

Vyzerá to tak, že pár týždňov pred konferenciou WWDC 2013 sa Apple pripravuje na zrušenie starých a nepotrebných funkcií, ktoré sa za tie roky existencie v systéme Mac OS X objavili. Prvou z vecí, ktoré zrejme čaká koniec, je podpora widgetov pre Dashboard či terajší Mission Control. Apple predstavil prvýkrát widgety či mini-aplikácie ako súčasť Mac OS X 10.4 Tiger a v systéme sa nachádzajú doteraz.

Pokiaľ sa rozhodnete stiahnuť do svojho Macu ďalšie widgety z oficiálnych stránok Applu, zistíte, že všetky odkazy na stiahnutie smerujú na oficiálnu stránku Downloads spoločnosti Apple, kde vás Apple upozorňuje na Mac App Store. Je možné, že sa jedná iba o chybu na serveroch Applu, nie je však vylúčené, že Apple s príchodom ďalšej verzie OS X hodlá existenciu widgetov zrušiť. Konieckoncov, veľké množstvo widgetov by dokázala v novom systéme OS X 10.9 nahradiť asistentka Siri. Tiež treba brať do úvahy, že widgety dnes majú len málo používateľov a s narastajúcim vplyvom smartfónov na naše životy sa počet používateľov, ktorí widgety na OS X používajú, znižuje.

Ten istý krok predviedol konkurenčný Microsoft s vydaním svojho systému Windows 8. Widgety boli podľa tvrdenia spoločnosti viacmenej nadbytočnými a preto sa rozhodla ich vystriedať Domovskou obrazovkou, respektíve obrazovkou Štart. Je preto možné, že sa Apple skutočne rozhodne natrvalo zbaviť widgetov? Vzhľadom k tomu, že Apple už v roku 2011 prestal prijímať nové widgety, naša redakcia si myslí, že skôr či neskôr by tento krok dával zmysel.

mac-widget

*Zdroj: MacRumors

Související články

Dnes nejčtenější

.