Zavřít reklamu

Pokiaľ to budú tento rok práve inteligentné hodinky, ktoré by mali v roku 2013 znamenať prelomovú revolúciu podľa Apple, je zrejme najvyšší čas, aby sa kalifornský gigant poponáhľal. Na internet sa totiž dostali snímky používateľského prostredia inteligentných hodiniek od svetoznámeho konkurenta americkej značky, Samsungu. A ako sa zdá, Kórejci si na užívateľskom prostredí dali naozaj záležať a teraz už nepripomína iOS či OS X, ale prostredie Windows Metro, ktoré využíva vo svojich operačných systémoch Microsoft. Zároveň došlo k odhaleniu názvu produktu, ktorý znie Samsung Galaxy Altius.

Kolekcia snímkov obrazovky istého produktu, ktorý nesie meno Galaxy Altius, sa objavili na stránke istého kórejského fóra. Tamojšia komunita si ale všimla, že tento produkt nesie rovnaký názov, aký mal podľa serveru SamMobile predstavovať pracovný názov pripravovaného a očakávaného smartfónu Samsung Galaxy S IV, ktorého príchod na trh sa odhaduje už v apríli tohto roku. Vďaka identickému názvu, ktorý sa navyše objavuje na niektorých screenshotoch, sa vynorili špekulácie, že inteligentné hodinky budú akýmsi doplnkom pre spomínaný mobilný telefón, alebo jednoducho pôjde o novú odrodu produktov vrámci série Galaxy.

Altius-2

Screenshoty zároveň odhaľujú niekoľko kľúčových detailov týkajúcich sa hardvéru i softvéru produktu. Podľa toho, čo je na záberoch možné vidieť, využívajú hodinky pravdepodobne LCD displej s kódovým označením Samsung-GA7, ktorý je schopný na pravdepodobne 2-palcovej obrazovke hodiniek ponúknuť rozlíšenie 500 x 500 pixelov, teda by sa jednalo o rozlíšenie na úrovni displejov Retina od Apple. Samsung sa pre svoje nové hodinky rozhodol navrhnúť špeciálny operačný systém, ktorý nesie označenie AltiusOS a využíva zrejme rozhranie Java, aj keď sa objavujú názory, že je AltiusOS odľahčenou a upravenou verziou Androidu, s ktorým toto prostredie zdieľa isté podobnosti. My si však myslíme, že sa Samsung rozhodol tieto podobnosti navrhnúť schválne, aby dodal hodinkám vzhľad plnohodnotného doplnku a pre telefóny Galaxy, ktoré využívajú práve spomínaný open-source systém od Googlu. Aj keď hodinky sú schopné prehrávať hudbu, stále ponúkajú veľmi obmedzené množstvo úložného priestoru – ich používateľ bude mať k dispozícii 235MB, z čoho usudzujeme, že v prístroji nájdeme 256 alebo 384MB Flash pamäť, teda niekoľkonásobne menej, ako ponúkala 6. generácia iPodu nano.

Altius-3

Prostredie operačného systému AltiusOS kombinuje prvky Androidu a prostredia Windows Metro, ktoré využíva Microsoft u všetkých svojich aktuálnych produktoch. Prostredie je teda čisté a v jeho ponuke môžeme okrem spomínaného hudobného prehrávaču nájsť aj aplikáciu hodinky, e-mail a pravdepodobne aj mapy. Toto je samozrejme len časť všetkých dostupných aplikácii a podľa slideru v spodnej časti obrazovky si myslíme, že bude mať zariadenie dotykový displej.

Altius-1
*Zdroj: Slashgear.com

Související články

Dnes nejčtenější

.