Zavřít reklamu

To, že na App Store nájdeme aj aplikácie od konkurenčných spoločností ako napríklad Microsoft či Google, nemusíme približovať. Google tu poskytuje kvalitné mapy, prekladač, internetový prehliadač a množstvo ďalších svojich služieb, Microsoft zase prístup k úložisku Skydrive, Xbox SmartGlass, ale aj svoje hry, presnejšie Kinectimals. Pred pár dňami však Microsoft vydal na túto platformu ďalšiu, v poradí už druhú hru, ktorá prináša na platformu iOS inováciu. Hra je síce klasickejšieho charakteru, no je to vôbec prvá hra, ktorá oficiálne podporuje hernú službu spoločnosti z Redmondu, Xbox LIVE.

Hra nesie názov Wordament a po tom, ako zožala úspech na platforme Windows Phone, neostalo Microsoftu nič iné ako len túto chytľavú hru vydať aj na mobilný systém od Apple. Doslova ide o mobilnú hru, keďže v súčasnosti hra podporuje len telefóny iPhone a prehrávače iPod touch so systémom iOS 4.3 alebo novším. Hra je navyše dostupná úplne zadarmo a ako prvá na jablčnej platforme sa môže pýšiť integrovanou službou Xbox LIVE, ktorá je zároveň veľmi silnou konkurenciou jak pre Game Center, tak aj pre Playstation Network. Tituly s podporou Xbox LIVE v súčasnosti nájdeme na systémoch Windows, Windows Phone a na hernej konzole Xbox 360. Multiplayer prebieha práve cez tieto servery a navyše pokiaľ patríte k registrovaným používateľom služby, môžete získať až 10 achievementov s celkovou hodnotou 50(G), ktoré sa prirátajú k vášmu Gamescore.

wordament-1
Zdroj: Redakce Letem světem Applem - Apple magazín
 
wordament-2
Zdroj: Redakce Letem světem Applem - Apple magazín

Princíp Wordamentu je celkom jednoduchý – hernú plochu tvorí 16 menších štvorčekov s písmenami, z ktorých musíte poskladať v priebehu dvoch minút čo najviac slov. 4×4 plocha však častokrát ukrýva viac ako 200 rôznych slovíčok a tak je lov veľmi ťažký, keďže celá hra v súčasnosti podporuje 12 jazykov, na češtinu či slovenčinu však môžeme ihneď zabudnúť. V súčasnosti nie je známe, či sa tieto dva spríbuznené jazyky v hre časom objavia, no ak by sa tak náhodou stalo, diakritiku v nej pravdepodobne neuvidíme. Samotná hra je veľmi chytľavá a bezplatný prístup jej len prospieva. Veľkým prekvapením je prítomnosť slovenčiny či češtiny v hlavnej ponuke, kde vám napríklad štatistiky zobrazujú text vo vašom rodnom jazyku alebo na uvítacej obrazovke. Ponuka nastavení je teraz celkom prakticky spojená s pomocou, okrem zvukov a jazyku si tu totiž môžete prezrieť návod na ovládanie hry, prepnúť režim registrovaného hráča na hosťa, ale taktiež tu nájdete možnosť zmeniť farebnú vizualizáciu herného prostredia.

V jednoduchosti je krása a v prípade Wordament toto slovíčko naozaj platí. Hra je veľmi chytľavá a máte chuť hrať ju hodiny, najmä ak nemáte na práci nič iné alebo sa len nudíte a ostatné hry vo vašom iPhone vás už prestali baviť, či ste ich už dávno prešli. Wordament nikdy neprejdete, no máte v ňom desiatku achievementov, ako aj veľkú konkurenciu, ktorá hrá prakticky s vami. Za zmienku taktiež stojí fakt, že hra beží 24 hodín denne a tak sa vám ľahko môže stať, že po pripojení sa do hry sa ocitnete v čakacej miestnosti. To však nemá vplyv na minuté dáta, keďže hra využíva veľmi jednoduchý protokol a prakticky ide o akúsi interaktívnu „textovku“. Rada na záver? Určite túto hru vyskúšajte!

wordament-3
Zdroj: Redakce Letem světem Applem - Apple magazín
 
wordament-4
Zdroj: Redakce Letem světem Applem - Apple magazín

Související články

Dnes nejčtenější