Zavřít reklamu

Společnost Samsung oficiálně oznámila, že odstupuje od soudních sporů, které v Evropě vede se společností Apple Inc. Podle vedení Samsungu mají mít zákazníci možnost svobodné volby, kterou je potřebné chránit. Zajímavé je, že se Samsung pro tento model řešení sporů s Apple rozhodl jen několik málo hodin poté, co americký soud oznámil, že Samsungu nezakáže prodávat některé produkty na americkém trhu. Apple požadoval, aby soud rozhodl o zákazu prodeje produktů společnosti Samsung, u kterých se vede mezi společnostmi spor o zneužití patentů.

„Věříme, že je lepší, když společnosti férově soutěží na trhu, než aby tak činily před soudem,“ znějí slova vedení společnosti Samsung. „Samsung se rozhodl stáhnout naše soudní požadavky proti společnosti Apple u Evropských soudů, v zájmu ochrany spotřebitelů, kteří mají mít možnost svobodného výběru produktů,“ okomentoval Suwon, mluvčí společnosti Samsung, rozhodnutí jeho společnosti pro agenturu Bloomberg. Rozhodnutí soudu znamená, že Samsung může nadále prodávat veškeré své produkty na území USA.

Samsung se tedy zachoval poměrně sympaticky a navzdory vítězství v soudním sporu odstoupil od ostatních sporů které probíhají v Evropě. Je však také jasně vidět, že Samsung chtěl zakázat prodej produktů Apple v Evropě jen jako ochranu proti tomu, že chtěl Apple udělat to stejné v USA. Samozřejmě se jedná pouze o soudní spory, ve kterých se Samsung snažil dosáhnout zákazu prodeje, celkově se spory obou společností prozatím nezastavují.

Samsung-galaxy-ace-plus-vs-iphone-3G

*Zdroj: Bloomberg.com

Související články

Dnes nejčtenější