Zavřít reklamu

Soudní spory by měli řešit právníci a soudci, nikoli média, řekli jsme si před časem a tak nyní přinášíme z nekonečného příběhu Samsungu s Applem již jen opravdu důležité skutečnosti, které postupně vyplouvají na povrch. Samsung vytáhl proti Applu v zatím posledním kole soudního sporu jeho vlastní zbraně a právníci poukazují na to, že Apple taktéž zneužívá patenty Samsungu a nemá si tedy na co stěžovat. Na jednu stranu některé média jako například uznávaný root.cz označují spor za absurdní a doslova uvádějí, že Samsung vytáhl proti Apple stejně směšné patenty jako Apple proti Samsungu.

Společnost Apple žaluje Samsung například za to, že u svých přístrojů používá kulaté rohy, animaci odrazu  nebo odemknutí zařízení pomocí tažení prstu. Samsung naopak nyní říká, že Apple zneužívá patent na posílání mailů, prohlížení fotografií a přehrávání hudby na pozadí. Samsungu například vadí, že Apple zneužívá jeho patent, díky kterému si zařízení zapamatuje naposledy zobrazenou fotografii a když následně uživatel vypne a znovu zapne fotogalerii, zařízení nabídne opět stejnou fotografii jako při zavření fotogalerie.

Situace je na jednu stranu jak říká root.cz zcela jistě absurdní, na druhou stranu Apple nežaluje Samsung za to, že mají jeho telefony a tablety oblé rohy. Vadí mu, že rohy jsou zakulaceny na milimetr přesně jako u iPhone. Apple si u soudu nestěžuje na to, že někdo vyrábí telefon se zakulacenými rohy, stěžuje si na ot, že někdo zakulacuje rohy přesně tak, jak je má zakulacené jejich výrobek. Soudní proces by navíc zřejmě již dávno skončil, kdyby však nešlo o boj, který rozhoduje o vedoucím postavení na trhu s mobilními telefony, kdyby rozhodnutí soudce nebylo tím, kterým se budou řídit další tisíce soudních sporů o patenty a kdyby společnosti neutratili v letošním roce za právníky více než půl miliardy dolarů.

apple-iphone-usb-cable-2007-vs-samsung-galaxy-tab-usb-cable-2010

Související články

Dnes nejčtenější