Zavřít reklamu

Motorola Mobility v Německu předběžně vyhrála soudní patentový spor, který vede se společností Apple Inc. Soud v Mannheimu vydal předběžné rozhodnutí, díky kterému musí Evropská pobočka Applu zastavit distribuci a prodej zařízení, které porušují patenty Motorola Mobility. To jsou konkrétně mobilní telefony iPhone a tablety iPad ve verzi 3G+WiFi. Soud se samozřejmě týká pouze Německého trhu, nikoli celé Evropy. Ve výsledku by však mohl spor vést k úplnému zastavení prodeje iPadů 3G+Wifi a iPhonů nejen v Německu, ale také v dalších státech Evropské Unie, které by se rozhodnutím Mannheimského soudu mohly inspirovat v případě, kdy podá společnost Motorola Mobility stejný návrh také v dalších státech. „Rozhodnutí se zaměřuje na evropskou prodejní organizaci Applu, vztahuje se ale pouze na prodej, který tato společnost zajišťuje pro německé zákazníky,“ říká expert na patentové právo Florian Müller.

„Proti rozhodnutí soudu se okamžitě odvoláme. Ti, co budou v Německu nakupovat na Vánoce, by ale neměli mít problém najít přesně takový iPad nebo iPhone, jaký chtějí,“ sdělila mluvčí Applu Kristin Huguetová.

„Společnost Motorola Mobility bude i nadále vynakládat veškeré úsilí, aby globální patentový spor vyřešila co nejdříve, jakmile to bude možné,“ uvedla Motorola ve svém tiskovém vyjádření. Pokud se rozhodne Motorola své právo, které ji přiřkl Německý soud ralizovat v praxi, musí soudu složit kauci ve výši 100 milionů Euro, tedy zhruba 2,5 miliardy korun. V případě, že by Apple soudní spor nakonec vyhrál, pokryje tato kauce nebo její část náklady na ušlé zisky, které vznikly společnosti Apple díky zákazu prodeje telefonů a tabletů.

*Zdroj: zpravy.kurzy.cz

Související články

Dnes nejčtenější