Zavřít reklamu

Analytická společnost Statista zveřejňuje každý den množství zajímavých grafů, které se mnohdy týkají také společnosti Apple. Tentokrát se společnost zaměřila na celosvětový vývoj prodeje mobilního telefonu iPhone od doby kdy do prodeje vstoupil první model iPhone v roce 2007, až do představení iPhone 5, který v grafu ještě není zahrnutý. Graf zachycuje prodeje pěti generací mobilního telefonu iPhone s tím, že nejlepší čtvrtletí zatím zažil Apple s iPhonem 4s v loňském roce před vánocemi, kdy se podařilo společnosti prodat neuvěřitelných 37,04 milionů kusů mobilního telefonu iPhone za tři měsíce. To mimo jiné znamená, že Apple v průměru prodal 400 000 kusů iPhone za jediný den.

Ještě upozorním, že na grafu se jedná o fiskální čtvrtletí, to znamená, že Q1 jsou vždy poslední tři měsíce v kalendářním roce, tedy předvánoční období. Jedná se o mezinárodní statistiku, která zahrnuje celosvětové prodeje napříč všemi zeměmi ve kterých se iPhone prodává. Statistika zahrnuje veškeré prodávané generace mobilního telefonu iPhone ve všech zemích světa.

Global Apple iPhone sales Q3 2007-Q4 2012

Prodeje iPodů
iPod se začal prodávat v roce 2012 a na rozdíl od iPhone se jeho prodeje téměř okamžitě dostaly na úroveň deseti milionů prodaných kusů za tři měsíce. Oproti iPhone je však u iPodů jasně vidět, že se jedná o zboží, které se prodává zejména v předvánočním období, kdy je Apple schopen prodat více než dvojnásobné množství iPodů oproti běžným čtvrtletím. Zatím co iPhone samozřejmě během předvánočního období taktéž zaznamenává nárůst prodejnosti, u iPodů je rozdíl mezi běžným čtvrtletím a předvánočním čtvrtletím opravdu markantní.

I v tomto grafu se opět jedná o zobrazení fiskálních čtvrtletí, které začínají čtvrtým kalendářním čtvrtletím a končí třetím kalendářním čtvrtletím budoucího roku. Jedná se o mezinárodní statistiku, která zahrnuje celosvětové prodeje napříč všemi zeměmi ve kterých se iPod prodává. Statistika zahrnuje veškeré prodávané typy přehrávačů iPod včetně iPod touch.

Worldwide Apple iPod sales Q1 2006-Q4 2012

*Grafy pochází od společnosti Statista, která je vypracovala na základě dat přímo od společnosti Apple Inc. Více grafů a zajímavostí najdete na webových stránkách statista.com

Související články

Dnes nejčtenější