Zavřít reklamu

Agentura Bloomberg přinesla další zprávy o nové generaci populárního tabletu od Applu. iPad 3, který se na trhy dostane již v březnu, bude disponovat kromě displeje s vysokým rozlišením a čtyřjádrového procesoru především podporou LTE sítí. Alespoň to tvrdí tři zdroje Bloombergu, jenž jsou obeznámeny s produktem. Vyrábět jej již na začátku ledna začal Foxconn, který si příjde na 22% z celkových zisků. Mluvčí Applu Natalie Kerris se jako tradičně odmítla ke spekulacím vyjádřit.

Vzhledem k tomu, že konkurence již představila smartphony s podporou LTE, ani Apple pochopitelně nechce zůstat pozadu. Dalším důvodem pro zavedení podpory sítí 4. generace je i jejich rozvoj v sitích Verizonu a AT&T. iPad dostal v jejich podpoře přednost před iPhonem kvůli větší baterii, která lépe dokáže dostát nárokům nové technologie, tvrdí zdroje (pravděpodobně si tak Apple chce otestovat spotřebu, aby předešel případným problémům jako s iPhonem 4S). Displej, jak je již známo, bude mít mnohem vyšší rozlišení (pravděpodobně 2048 x 1536 pixelů) a podle dotyčného zdroje by měl mít celkově více pixelů než některé HD televize. Pixely by měly být tak malé, že obrázky díky tomu budou vypadat jako vytištěné. Zdroje dále tvrdí, že videa by se měla spustit takřka okamžitě a to díky výraznému navýšení grafického výkonu celého tabletu.

Pokud se Bloomberg nemýlí, mohl by být iPad 3 dalším milníkem v historii Applu. Zároveň jde o první velký hardwareový upgrade produktu po smrti Steva Jobse.

iPad-2-artsy-640x426
Zdroj: Redakce Letem světem Applem - Apple magazín

*Zdroj: Bloomberg

Související články

Dnes nejčtenější