Zavřít reklamu

Podvodníci v posledních dnech rozesílají nový email, který vybízí k aktualizaci platebních údajů vašeho Apple ID. Podvodný mail využívá zejména nezkušenosti uživatelů, kteří svůj telefon, tablet nebo přehrávač našli pod  stromečkem a vytvořili tak své Apple ID teprve nedávno. V emailu je vybízí k aktualizaci platebních údajů, kterými se platí za nákup na online obchodech společnosti Apple, mezi které patří iTunes Store, iTunes App store, iBooks store a v neposlední řadě pak také obchod s aplikacemi pro počítače Mac, tedy Mac App Store. Mail se tváří jako mail od společnosti Apple a odkazuje na adresu pojmenovanou store.apple.com. Ve skutečnosti jste však přesměrování na adresu apple.htm, která se tváří stejně jako skutečné stránky společnosti Apple.

Na stránkách se pak nabízí aktualizace platebních údajů, při kterých je nutné zadat přihlašovací mail a heslo, které používáte pro přístup do obchodů společnosti Apple. Tím podvodníci získají přístup k vašemu Apple ID, pomocí kterého mohou nejen stahovat již zaplacené aplikace, ale v případě, že máte vyplněné údaje o kreditní kartě, mohou provádět také nákup dalších aplikací. Ve druhém kroku jdou však podvodníci ještě dále a poté co aktualizujete Apple ID, chtějí aktualizovat také informace o platební kartě. Pokud vyplníte požadováné údaje, mají lidé stojící za podvodnou webovou stránkou a mailem, přístup k vašemu bankovnímu účtu a mohou nakupovat na internetu prostřednictvím vaši kreditní karty.

apple-phishing

*Podvodný mail, vybízející k aktualizaci Apple ID.

V žádném případě tedy neaktualizujte údaje o svém Apple ID nebo platebních metodách na žádné webové stránce. Společnost Apple Inc. neumožňuje aktualizovat Apple ID případně platební údaje pomocí webových stránek, ale pouze v jednotlivých aplikacích svých obchodů. Pokud chcete cokoli z vašeho účtu aktualizovat, musíte to udělat pomocí výše uvedených obchodů.

*Zdroj: blog.intego.com

Dnes nejčtenější

.