Zavřít reklamu

Apple kromě nového iPhonu 4S, operačního systému iOS 5 a služby iCloud představil i inovované iPody. Příliš změn se však neudálo, Apple se soustředil na to, aby se iPody staly dostupnějšími pro co nejvíce lidí. Jako první přišel na řadu malý iPod Nano, který největší změnou prošel již při příchodu 6. generace. 

Nové iPody Nano mají stejný design, jako generace stávající. Změny jsou převážně softwarové (aktualizace se týka i těch, kteří vlastní 6. generaci z minulého roku), Nano nové nabízí 16 nových grafických schémat hodin (pro ty, kteří jej nosí jako hodinky) a také nové senzory pro funkci Fitness. Nyní již nejsou zapotřebí žádné další senzory do bot, o vše se postará iPod Nano, který je k běhání připraven ihned po vybalení z krabice. Přehrávač iPod Nano byl zlevněn, za verzi s 8 GB paměti nově zaplatíte 129 USD, za dvojnásobnou paměť si zaplatíte 149 USD.

ipod-nano-7-generation

Příliš se nezměnil ani další prezentovaný přehrávač iPod Touch. Jako jeho přednosti Apple uvedl ultratenký design (mimochodem stejný jako u současné čtvrté generace), retina displej, Facetime, natáčení videa v HD rozlišení a Gyroskop. Novinkou je, že nový iPod Touch bude dostupný ve dvou barevných variantách, bílé a černé (stejně jako telefon iPhone). Hardwarová specifikace není známa, nicméně s největší pravděpodobností se nijak neliší od současného iPodu Touch 4. generace. Změnila se ovšem cena, verze s 8GB paměti je nyní 199 USD, 32GB koupíte za 299 USD, a konečně 64GB za 399 USD.

Přehrávač iPod Shuffle nijak updatován nebyl, dostupný však bude i nadále ve verzi s 2 GB paměti. Stejně jako legendární iPod Classic s pevným diskem o velikosti 160 GB. U obou těchto přistrojů se totiž spekulovalo o jejich možném stažení z nabídky (u iPodu Classic byly navíc spekulace podpořeny zrušením jeho herní rubriky v iTunes), nicméně Apple je bude nabízet i nadále.

Z hlediska iPodů tak dnešní keynote nebyla nijak zvláště zajímavá. Potěší snad jen to, že všechny iPody budou ke koupi dostupné již 12. října. Škoda ovšem je, že Apple nenabízí 128 GB iPod Touch nebo třeba 220 GB iPod Classic, který by jistě udělal radost všem hudebním fanouškům, kteří u sebe rádi nosí celou svou hudební knihovnu.

Související články

Dnes nejčtenější

.