Zavřít reklamu

Během každoroční investorské keynote společnosti Intel bylo nastíněno, jakým směrem se budou ubírat budoucí procesory. Tato zpráva, kterou vydal server macrumors.com, je důležitá jak pro PC platformu, tak i pro příznivce jablečným počítačů, které procesory Intel bezvýhradně využívají. Největší změna se bude týkat spotřeby energie procesorů. Současná generace procesorů má maximální spotřebu nastavenou na 35 wattů (procesory mohou spotřebovávat a také spotřebovávají méně), procesory budoucnosti budou mít tuto hranici nastavenou na 10, maximálně 15 wattů. Důvod tohoto snížení je zřejmý, výrobci počítačů chtějí výrazně prodloužit výdrž na baterii u svých notebooků.

Jeden z prvních nízkonapěťových procesorů nové generace je již používán právě společností Apple v ultrapřenosném Macbooku Air. Tyto procesory by se podle mluvčích Intelu měly stát samozřejmostí a ne být výjimkou jako tomu bylo doposud.

Intel hodlá ve spolupráci s Applem pokračovat nadále a velice kladný vztah obou společností dokazuje i fakt, že manažer Intelu Thomas Kilroy prohlásil, že celý plán, týkající se budoucích procesorů, nejprve probrali se zástupci Applu a až poté jej představili i veřejnosti. Z toho vyplývá, že se Apple stal velice důležitým odběratelem na trhu s procesory a spolupráci s ním preferuje i Intel.

Související články

Dnes nejčtenější

.