Zavřít reklamu

Po včerejším vydání nové verze firmware pro telefony iPhone, multimediální přehrávač iPod touch a tablet iPad s ozančením iOS 4.3, se vynořila řada otázek ke službě HotSpot. Majitelé iPhone 4, ve kterém je vložena SIM karta telefonního operátora O2 totiž nemohou využívat službu HotSpot. Díky této funkci se defakto z iPhone 4 stane Wi-Fi router, na který se mohou připojit ostatní zařízení a využívat internet. Bohužel O2 tuto službu v současné době jako jediný český operátor nepodporuje, proto jsme neváhali a zeptali se přímo tiskové mluvčí společnosti. Dostalo se nám následující vyjádření.

Otázka:

Krásný den,

dovoluji si Vás jako šéfredaktor Letem světem Applem požádat o vyjádření. Včera vydaný software pro mobilní telefon iPhone 4 přináší novou funkci HotSpot (Wi-fi tetherign), jako jediný operátor nedovolujete tuto funkci na iPhone 4 používat. Chci se prosím zeptat proč tomu tak je. Předem velice děkuji za odpověď.

S úctou Roman Zavřel

Vyjádření:

Dobrý den,

Naše společnost úmyslně neblokuje funkci Internet Tethering pro mobilní telefony Apple iPhone. Její zpřístupnění nedovolovaly smluvní podmínky uzavřené se společností Apple. O jejich změně ve prospěch zákazníků jsme dlouhodobě a intenzivně jednali. 24. února 2011 jsme oznámili, že jsme úspěšně ukončili jednání se společností Apple. Na začátku léta budou moci všichni zákazníci s mobilními telefony Apple iPhone využívat funkci Internet Tethering.

Spuštění tetheringu vyžaduje novou konfiguraci telefonů prostřednictvím iTunes. Nové konfigurace jsou do iTunes nahrávány v tzv. časových oknech. V těchto dnech už proběhlo zadání dat pro konfiguraci. V průběhu března bude společnost Apple tethering testovat. Předpokládáme, že tethering bude uvolněný v nejbližším termínu, což je v průběhu května. Přesné datum zatím nebylo stanoveno.

Hezký den,
Blanka Vokounová  Media Relations

Telefónica O2 Czech Republic, a.s.
Za Brumlovkou 266/2
www.o2.cz

O2
Zdroj: Redakce Letem světem Applem - Apple magazín

Související články

Dnes nejčtenější