Zavřít reklamu

O iPhone 5 generácie sa špekuluje už od uvedenia iPhonu 4. Noviniek oproti predchádzajúcej generácie by malo byť hneď niekoľko, vrátane nového, väčšieho displeja. Nové informácie sa stále vynárajú, aj keď množstvo z nich nie je pravdivých. Sú informácie o novom displeji pravdivé, alebo ide len o ďalší čínsky rumor?

Štvorpalcový displej
Apple iPhone 5. generácie by nás mal prekvapiť novým, väčším displejom. Nový displej by mal mať uhlopriečku až 4 palce. Aktuálny model disponuje uhlopriečkou 3,5 palca, čiže nový displej by mal byť o 0,5 palca väčší ako jeho predchodca. Osobne mi to pripadá trochu zbytočné zväčšovať displej, však predsa ide ,,len” o telefón, ktorému by zväčšenie displeja skôr mohlo uškodiť ako pomôcť. Keď niekto chce svoje iZariadenie použivať primárne na hry alebo filmy, tak si kúpi iPad, ktorý je na to stvorený. Samozrejme väčší displej má svoje výhody, ale aj nevýhody a každý by ich vedel vymenovať niekoľko podľa seba. So zväčšením displeja v novom iPhone by bolo celkom logické, keby Apple uviedol aj menšiu verziu iPhonu (iPhone Mini/Nano) s menším displejom, aby Apple vyhovel obom stranám používateľom, a teda aj tým, ktorí by väčší displej nechceli.

Iphone-5-mockup
Zdroj: Redakce Letem světem Applem - Apple magazín

Z uniknutej fotografie je taktiež vidno, že Apple čierne hrany po oboch stranách displeja zúžil na nevyhnutné minimum. Táto fotografia pochádza z Číny, takže nemusí ísť o zaručene pravý kúsok. Napriek tomu, fotografiu zverejnil iDealsChina, ktorý už v minulosti poskytol pravdivé informácie o pripravovšranom iPhone 3G, takže sa dá pokladať za celkom dôveryhodný zdroj.

iphone5
Zdroj: Redakce Letem světem Applem - Apple magazín

Čo bude mať iPhone 5 nové?
iPhone 5 by mal byť uvedený v lete 2011, teda rok po svojom predchodcovi. Očakávať môžeme hneď niekoľko noviniek, o ktorých nám najviac povie iPad 2. generácie, ktorý bude predstavený už za pár dní (2.3.2011). Niektoré novinky sú jasné (ktoré môžeme predpokladať na základe noviniek predstavených v starších modeloch), ako napríklad kvalitnejší fotoaparát (hovorí sa o 8 Mpix), rýchlejší procesor (pravdepodobne Apple A5), väčšiu RAM. Možno sa už dočkáme aj 64 GB iPhonu, ktorý by určite nebol na škodu. Množstvo dát stále zväčšuje a aktuálne 16 a 32 GB modely už prestávajú stačiť na stále väčšie množstvo aplikácií a kvalitných HD filmov.

iPhone-5
Zdroj: Redakce Letem světem Applem - Apple magazín

Privítali by ste väčší displej iPhonu? Ak áno/nie tak prečo?

Související články

Dnes nejčtenější