Zavřít reklamu

cp_notebookPomalu se blíží začátek školního roku, popřípadě začátek semestru a tak se podíváme na to, co by vám mohlo pomoci k pohodlnějšímu studiu nebo, pokud se neřadíte mezi studenty a rádi si děláte poznámky, mohl by vás tento software nadchnout.

Notebook není jen jednoduchý “poznámkovník”. Tento software toho nabízí mnohem víc. Už jen váš první dojem, navozující pocit toho, že píšete do skutečného poznámkového bloku je velmi příjemný. S tímto programem můžete dělat cokoli. At’ sedíte ve škole a píšete si poznámky do všech předmětů, které pak rozdělíte na kapitoly, nebo sedíte v práci a řídíte nějaký svůj projekt. Notebook vám poskytne mnoho užitečných nástrojů a vychytávek, které vám vaši práci zpříjemní. Samozřejmostí je jednoduché přidávání obrázků, zvukových nahrávek, videí nebo pdf, kdy stačí konkrétní soubor přetáhnout do vašeho “deníčku” upravit dle vaší libosti. Dále můžete psát poznámky pomocí tabletu, přidávat “stickies” neboli štítky nebo vytvářet diagramy. Vše vypadá skvěle.

Notebook

Jednou z nejpovedenějších věcí je tzv. Multidex, který zastupuje funkci rejstříku. Sbírá data do jednotlivých kategorií: klíčová slova, štítky, internetové adresy, čísla apod. Samozřejmě, že je integrován i Spotlight. Takže se skutečně ve svých poznámkách, at’ už pomocí funkce Multidex nebo Spotlight, neztratíte. Osobně považuji za jednu z velkých plus i možnost vytváření To-Do listů a záznamů, které si můžete následně synchronizovat s vaším iCalem. Jakmile budete mít vaši poznámku nebo celý váš deník hotový, můžete si ho vyexportovat do pdf, nebo jako webovou stránku přes MobileMe, FTP a publikovat na webu.

Multidex
V nejnovější verzi Notebooku (v3) je novinka v podobě Toolbaru, který si přizpůsobíte tak, abyste v něm měli nejčastěji používané funkce. Práce s Notebookem je tak ještě elegantnější. Bohužel Notebook je někdy nestabilní, čas od času vám spadne, ale každá novější verze je na tom lépe. Pokud se s Notebookem naučíte pracovat, vězte, že vás chytne a nepustí, je to všestranný pomocník.

screen

Cena je stanovena na 49,95$, pro studenty 29,95$ a family pack 99,95$ a koupit si jej můžete zde.

Související články

Dnes nejčtenější

.