Pokud si coby majitel iPhonu vyměňujete s majitelem Androidu klasické SMSky, popřípadě naopak, FBI má pro vás varování. S posíláním klasických SMS byste totiž měli přestat a přejít při vaší komunikaci na podstatně bezpečnější kanál s koncovým šifrováním. Pokud tak neučiníte, vaše textová komunikace může být v ohrožení, jelikož jí lze snadno „odposlechnout“ třetí stranou.
Mohlo by vás zajímat

FBI ve svém čerstvém varování sice cíli primárně na občany USA, nicméně vzhledem k tomu, že v něm hovoří o obecném problému, lze jej vnímat jakožto varování pro celý svět. Hlavním problémem je pak podle FBI jednoduše to, že klasické SMSky nejsou příliš dobře zabezpečené, což může být v dnešní době velký problém, jelikož například USA údajně čelí největším hackerským útokům ve své historii, jejichž cílem může být mimo jiné právě i získání komunikace uživatelů a její následné zneužití proti státu. Za hackerskými útoky na USA má totiž údajně stát skupina s vazbami na čínské Ministerstvo státní bezpečnosti, což v době, kdy je Čína spojována s nejrůznějšími typy špionáže snad po celém světě přes nejrůznější kanály, určitě této zemi na kreditu nepřidá.
Mohlo by vás zajímat

Jedním dechem se ale sluší dodat (a do jisté míry uklidnit napětí) z varování tím, že samotné FBI na jeho konto dodává, že se vlastně nejedná o nic nového. Federální úřad pro vyšetřování totiž doporučuje komunikaci přes aplikace s koncovým šifrováním dlouhodobě a nyní tedy de facto jen připomíná to, co se uživatelům snaží vštípit již dlouhé roky. Nyní je nicméně situace minimálně v USA vážnější a je tedy dobré brát na tato varování větší zřetel. Splnit jej však naštěstí není ničím těžkým – vždyť koncové šifrování nabízí třeba i extrémně oblíbený WhatsApp.
A klasicke SMS z Androidu na Android, nebo z Nokie 5110 na 3110 je OK?
Vzhledem ke zpusobu prenosu klasickych SMS je tohle spis poplasna zprava.
Operacni system nehraje roli, podstatny je prenos SMS signalizacnim kanalem v siti operatora, ktery mimo uzemi USA pujde i mimo jurisdikci FBI. FBI si je sice muze od operatoru vyzadat, ale to je namahava prace znemoznujici strojove zpracovani.
Naopak, ostatni aplikace k prenosu zprav, dodavane americkymi korporacemi, maji podle US zakona vestavena zadni vratka, takze co je cilem teto zpravy je asi dost zrejme :-)
Nějaký důvěryhodný zdroj o těch zadních vrátkách by nebyl?
Snowden ukrívajúci sa v Rusku je podľa mňa celkom dosť veľký dôkaz. Ak by to nebola pravda nemusel by zmiznúť z usa..
Na YT kanali Veritasium si najdite video o systeme S7, ktory je banalne jednoduche napadnut.
Je to SS7, a ano, ten protokol je deravy. Proto ho taky pouzivaji operatori jen mezi sebou, interne ve VPN :-)
Vlada Spojenych statu ma narok na informace od poskytovatelu na zaklade Patriot Act a nasledne rady dalsich, napr. FISA.