Zavřít reklamu

Tisková zpráva: Weby se dají dělat různě a PeckaDesign je dělá výborně. I když firma neustále inovuje technologie, účetnictví dlouho řešila převážně „papírově“. Díky ABRA Flexi už je naštěstí všechno jinak.

peckahouse-PR

Začátky grafického designu

Rok 1999. Designéři Katka a Michal tvoří grafiku u PC, kterým se v Brně, kde žijí, říká „pecky“. Když tedy mladý pár zakládá firmu na vývoj webů, pojmenuje ji Pecka. Jenže doména Pecka.cz není v roce 2000 volná, a tak přidávají slovo design. A brzy přichází první velká zakázka – grafika pro web ČEZu. O jejich kouzla nejen s designem, ale postupem času také s vývojem (na vlastním PeckaDesign Publicatoru), analýzou, UX i marketingem mají zájem silní hráči na trhu – Electro World, lékárny Benu nebo Megapixel.cz.

Převod účetnictví do digitální éry

Úspěch roste a používané technologie také. Jen oblast účetnictví zaostává… „V podstatě bylo analogové – ačkoli jsme měli většinu dokladů digitálně, nakonec bylo potřeba vše vytisknout (tedy převést do analogové podoby) a zanést externí paní účetní. Ta podklady vzala a zase je hezky převedla do digitální podoby, ovšem v nějakém jejím „předpotopním“ DOS programu. Tomu pak odpovídaly výstupy jako výplatní pásky a celková úroveň účetnictví,“ shrnuje Michal Horák. Dnes už naštěstí s úsměvem – s účetním programem je natolik spokojený, že ho doporučuje i klientům.

„A to zejména z jednoho důvodu – ABRA Flexi má podle našeho názoru jednu z nejlepších možností integrace přes REST API, se kterým jsme se setkali. Pokud to někdo se svým e-shopem myslí vážně, je toto při výběru ERP zásadní aspekt,“ říká Michal.

Rozvoj digitalizace díky API

A právě ve spojení s API má do budoucna zajímavý plán – propojit interní systém se správou zakázek s Flexi tak, aby bylo možné vidět vystavené faktury a jejich stav – (zaplacená, nezaplacená, po splatnosti apod.).

A co firmu zaměstnává právě teď? „Pracujeme na velkém e-shopu pro Super zoo, letos bychom měli spouštět novou verzi. A také se chceme více zaměřit na vývoj mobilních aplikací pro e-shopy,“ předesílá Michal.

Tři hlavní důvody, proč PeckaDesign pracuje s ABRA Flexi:

  1. Krize rozhodla.

V roce 2022, s rostoucími náklady vzhledem k inflaci na straně jedné a celkovému ochlazení v e-commerce na straně druhé, vznikla potřeba mít celkově finance firmy pod větší kontrolou.

  1. Ověřená zkušenost.

Protože s ABRA Flexi už byly dlouhodobě dobré zkušenosti v sesterské firmě DesignVille, zakladatelé rozhodli, že na toto vyzkoušené řešení přejdou i v PeckaDesign.

  1. Konečně bez papírů.

Komplexní ekonomický software firma nasadila během podzimu 2022 v testovacím režimu a od ledna 2023 už ve Flexi kompletně účtuje, včetně mzdové agendy a podobně.

„Od ledna 2023 už nebylo potřeba vytisknout ani jednu A4. Když vidím, jak hezky to funguje, říkám si, že jsme na Flexi měli přejít už dávno, “ říká Michal Horák, spoluzakladatel PeckaDesign.

Klíčové benefity

  • Péče all-inclusive. Informační systém Flexi řeší vydané a přijaté faktury, mzdy, DPH, kontakty. A dává celkový přehled o tom, jak si firma ekonomicky stojí.
  • Bez přepisování. O účetnictví jako takové se stará přímo ABRA (opět po vzoru DesignVille). Digitálně. PeckaDesign zadává doklady, paní účetní pak řeší zaúčtování, DPH, mzdy apod. Vše v rámci jedné cloudové instance Flexi.
  • Flexibilita. Firma pro vytváření dokladů používá zejména desktop aplikaci, webovou zase více pro statistiky a grafy, které jsou zde přehlednější. Výhodou je tak multiplatformita – všichni pracují na Macu.

Vyzkoušejte ABRA Flexi na měsíc zdarma

Dnes nejčtenější

.