Zavřít reklamu

Lokalizační přívěsky AirTag od Applu se v minulosti již mnohokrát osvědčily při pátrání po ztracených či odcizených předmětech, ale i vozech. Podobně tomu bylo i v nedávném případu odcizení auta v Severní Karolíně, ten ale skončil špatně jak pro majitele, tak i pro zloděje vozidla.

Apple AirTagy byly nyní nesčetněkrát použity k vypátrání ukradeného vozidla a vedly k zatčení zlodějů. Nyní ve městě Cary v Severní Karolíně podobný příběh nevedl k nalezení vozidla, ale k jeho zničení. Podle místní televizní stanice WRAL News si tři mladíci odvezli Toyotu Camry, která patřila jedné z místních rodin. Později se zjistilo, že záznam jejich krádeže byl natočen na kameru sousedova zvonku, ale majitelé vozu zprvu neměli ani tušení, že je vůz pryč.

Majitel vozu vypověděl, že na krádež auta přišel až druhé ráno po probuzení, kdy o události okamžitě informoval svou manželku. Díky tomu, že podle svých vlastních slov vše od zavazadel až po svůj vůz opatřuje lokalizátory AirTag, mohl naštěstí přivolané policii ukázat na propojeném iPhonu aktuální pozici odcizeného auta. Auto se nacházelo v několik kilometrů vzdáleném městě. Když se však příslušníci tamní policie přiblížili k ukradenému vozu, zloději s ním v rychlosti ujeli, a nakonec s autem havarovali. Trojice zlodějů byla na místě zadržena a zbraně nalezené v autě policie zabavila. Samotné auto bylo odtaženo. Majitelé vozidla byli sice rádi, že se auto nakonec našlo.

AirTagy lze zakoupit například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.