Zavřít reklamu

I am Rich

O aplikaci s názvem I am Rich slyšela určitě již spousta lidí, a na stránkách našeho magazínu jsme se jí věnovali také my. Její cena činila bezmála tisíc dolarů, ale jediné, co aplikace uměla, bylo zobrazit červený drahokam spolu s nápisy o bohatství a úspěchu. Aplikace se v App Storu objevila již v roce 2008, a dokonce si ji zakoupila hrstka uživatelů, o něco později ji ale společnost Apple nechala z App Store odstranit.

Slash

V App Storu můžete najít celou řadu různých „virtuálních předmětů“ od světelných mečů z Hvězdných válek až po sklenice piva. Kdysi si zde mohli uživatelé stáhnout také aplikaci s názvem Slash. Jednalo se o velice jednoduchý simulátor, který zobrazoval fotografii nože a přehrával ikonickou znělku z Hitchcockova snímku Psycho. Těžko říci, kolik uživatelů se nechalo zlákat tímto „simulátorem bodání“. Applu byla každopádně aplikace trnem v oku (nebo nožem v ráně), a rozhodl se ji z App Storu odstranit.

Drivers License

V roce 2009 se v App Storu objevila opravdu velmi kuriózní aplikace. Nesla název Drivers License, a uživatelům v zámoří umožňovala pořídit si vlastní portrét a přidat jej do digitální šablony řidičského průkazu. Na výběr byly vzory řidičských průkazů snad ze všech států USA. Ještě pozoruhodnější než samotná aplikace je fakt, že se Drivers License stihla usídlit v App Storu na celé dva roky, než byla na pokyn Tima Cooka odstraněna.

Send me to Heaven

Také o aplikaci Send me to Heaven jste již možná slyšeli. Jejím autorem byl norský umělec a vývojář Petr Svarovsky. Celý princip používání této aplikace spočíval v tom, že uživatel měl svůj iPhone vyhodit co nejvýše do vzduchu. Pokud se mu přístroj podařilo poté chytit, aplikace mu sdělila, jaké maximální výšky iPhone dosáhl. Obrázek o tom, co se asi stalo, když se iPhone chytit nepodařilo, si jistě umíte udělat sami.

Fortnite

Z App Storu bylo za dobu jeho existence odstraněno spoustu aplikací, u všech ale nemuselo nutně jít o kontroverzní obsah. Mnozí z vás mají jistě na paměti dobu, kdy se v App Storu dala stáhnout hra Fortnite. A určitě si také pamatujete na to, kdy tento titul zmizel z nabídky jablečného online obchodu s aplikacemi. Společnosti Epic se tenkrát – stejně jako řadě dalších tvůrců – nezamlouvala příliš vysoká provize, kterou si Apple účtoval za nákupy v App Storu a v aplikacích z něj stažených. Epic se pokusil o zavedení vlastního platebního řešení, to ale bylo v rozporu s pravidly App Storu, a proto hra nakonec z jeho nabídky zmizela.

Dnes nejčtenější

.