Zavřít reklamu

App store je bezpochyby plný opravdu skvělých aplikací, které dokážou svým uživatelům jejich život značně usnadnit. Na druhou stranu v něm však najdete i aplikace, které jsou zbytečné skoro jako stěrače u ponorky. I ty se však mnohdy těší u svých uživatelů značné oblibě a jejich vývojáři se díky nim „topí“ v penězích. Proto jsme se rozhodli vám TOP 5 divnoaplikací představit. Schválně u každé z nich zapřemýšlejte, zda a proč byste si ji právě vy zakoupili či nikoliv.

Simulátor elektrického holicího strojku

Kdybychom měli udělit cenu za nejzbytečnější aplikace historie App Store, nominovali bychom aplikaci Razor do velkého finále. S její zbytečností byli totiž dokonce od počátku smířeni i její vlastní vývojáři a umístění do jablečného obchodu brali spíše jako recesi, než nějaký dlouho promyšlený tah. I samotný popis aplikace jejich postoj naznačuje. „Nepostradatelný nástroj pro péči o uživatele iPhone,“ dělají si z ní sami tvůrci šoufky.

Možná si říkáte, proč takovouto bláznovinu do našeho výběru zařazujeme, podobných aplikací je v App Store přeci horda. To je ovšem omyl. Vývojáři totiž zašli při své recesi ještě dál a jedinečnost své aplikaci dodali jejím oceněním na 99 centů! A světe div se, své kupce si našla. Přesná čísla však bohužel k dispozici nejsou.

Worst-App-5

Radar na duchy

Ať už jste zastánci či odpůrci paranormálních aktivit kolem nás, určitě se zbytečnosti této aplikace zasmějete společně. Je totiž zcela jasné, že žádná podobná aplikace na iPhonu opravdu fungovat nemůže. Jablečné telefony totiž nemají v žádném případě potřebné senzory a podobné věci, které jsou k záznamu paranormálních jevů potřeba. Podle jejich tvůrců je to však přesně naopak. Aplikace prý funguje naprosto dokonale a nejednomu lovci duchů už zachránila krk. Údajně totiž vyzařuje skrze iPhone vlny, které pak analyzuje. To, na jakém principu přesně funguje, však vývojáři nikdy nerozklíčovali a proto jsme si celkem jistí, že se jí žádný nadpřirozený objekt zaznamenat nepodařil. Moment, proč mi teď ta aplikace na mém telefonu tak výrazně světelkuje?

Worst-Apps-4

Peeple

Pamatujete si na boom okolo Ask.fm či podobných anonymních webů, na kterých jste si mohli vylít srdíčko a pěkně od plic svým sokum napsat, jak rádi byste jim vytmavili jejich všechny nedobroty vůči vám? Pak by se vám tato aplikace možná vcelku zalíbila. Její hlavní myšlenkou totiž bylo hodnocení lidí z vašeho okolí. Profily jednotlivých lidí jste tak mohli podle svých preferencí hodnotit a když se vám někde kvůli nějaké křivdě zprotivil, nebyl problém mu patřičně upravit profil a udělat z něj naprostého blázna a absolutního lůzra, který nedokáže vycházet s lidmi. Samozřejmě se tak otevíral skvělý prostor na kyberšikanu a podobné chuťovky, které se hlavně mezi mladistvými využívají dodnes. Právě kvůli tomu si tato aplikace moc slávy neužila.

Worst-Apps-3

Pošlete mě do nebe

Další adept na cenu nejzbytečnější aplikace historie App Store. Už podle názvu je vám totiž pravděpodobně jasné, na jakém principu tato zajímavá zábavička funguje. Přesně tak. Vaším úkolem je vyhodit smartphone do co možná největší výšky a pak ho samozřejmě při pádu bezpečně zachytit. Proč byste to dělal? Přeci proto, že je to skvělá výzva mezi přáteli! A být nejlepší chce zaručeně každý. Ale pozor, aplikace měla vcelku přísná pravidla, která vám leccos zakazovala. Ať vás ani nenapadne při následném pádu připevnit k telefonu padák či jeho výšku letu prodloužit přilepením na raketu či petardu.

Ani tato hra se však v App store dlouho neohřála a Apple ji skrze povzbudivé chování, které by mohlo vést k poškození zařízení, odstranil. Tímto krokem tak zachránil mnoho jablečných životů. Pokud jste se však s odstraněním této skvělé hry ještě nesmířili, pořád je tu možnost metat do vzduchu telefon s Androidem. Obchod Google Play je totiž v těchto věcech hodně tolerantní a nevadí mu, když takto rozsekáte za týden pět Samsungů a tři Xiaomi. Hlavní je přeci zábava.

Worst-Apps-2

Jsem bohatý

Na samotný závěr vám představím svého favorita. Tato aplikace je totiž opravdu růže mezi trním a svou stupiditou, která mimochodem opravdu nějaké lidi zlákala, se vymyká snad všem zákonitostem vesmíru. Její hlavní funkcí totiž není nic jiného, než promítnout červený drahokam na obrazovku a napsat pod něj „Jsem bohatý, zasloužím si ho“. To bych však ještě dokázal překousnout.

Co mi však hlava nebere už absolutně je cena, kterou si vývojáři za aplikaci určili. Ta je totiž rovných tisíc dolarů. Myslíte si, že si kupce nenašla? Ale kdepak! Koupilo si ji rovných osm lidí. Tvůrci, který nazval svou aplikaci uměleckým dílem bez skryté funkce, tak na konto přibylo opravdu solidní jmění, které pravděpodobně ani sám nečekal. A víte, co je nejvtipnější? I Apple si po necelých 24 hodinách uvědomil, jakou šílenost do svého jablečného obchodu vůbec schvílil, a sám ji odstranil. Osm tisíc vydělaných za jeden den jsou i tak příjemnou náplastí pro vývojáře.

Worst-Apps-1

Taky si teď říkáte, jak můžou vývojáři něco podobného vůbec vymyslet a lidé pak následně takovouto bláznivinu koupit? Tuto otázku si nejspíš nekladete sami. I já jsem se při psaní tohoto článku nejednou zastavil nad zbytečností aplikací a přemýšlel, zda a za jakých podmínek bych si některou z nich dobrovolně zakoupil. Logické řešení jsem však nevymyslel. To se však u takovýchto aplikací zřejmě ani nehledá. A co vy? Vybrali byste si mezi nimi tu svou?

app store

Zdroj: idropnews

Dnes nejčtenější

.