Zavřít reklamu

Zhruba před měsícem oslavil jablečný obchod s aplikacemi App Store na iOS své první kulaté narozeniny. Za dobu jeho existence se v něm objevil nespočet bizarních aplikací, u kterých by běžně smýšlející člověk jen velmi těžko našel jakékoliv využití. Přesto však některé z nich slavily úspěch a zapsaly se do historie App Storu svým nesmazatelným písmem. Přesně to je i případ aplikace I am Rich, čili v překladu “Jsem bohatý”. 

O aplikaci I am Rich jste se mohli na našem webu před časem již jednou dočíst, zařadili jsme jí totiž do výběru pěti nejhorších aplikací v historii App Storu. Jedná se totiž o aplikaci, kterou si její vývojář ocenil na 999,99 dolarů a její jediná funkce byla po spuštění zobrazit červený drahokam, který po kliknutí na něj zobrazil nápisy typu “Jsem bohatý, jsem úspěšný, zasloužím si to”. Je tedy jasné, že za 999,99 dolarů je získání takovéto služby skutečně k smíchu.

Aplikace se objevila v App Storu na začátku srpna roku 2008, kdy nejspíš ještě postupy pro schvalování aplikací do obchodu nebyly tak striktní. Přestože tato aplikace svou cenou převyšovala svou konkurenci i více než stonásobně, své kupce si našla. Podle dostupných informací jí totiž koupilo minimálně osm lidí, což s ohledem na cenu aplikace vývojářům velmi slušně vydělalo. Apple si ale po pár týdnech tohoto prazvláštního softwaru všiml a z App Storu jej odstranil. Jeden by si řekl, že i tímto krokem Apple její majitele de facto vyzval k tomu, aby si zažádali o navrácení peněz, jelikož investice do této aplikace byla skutečně obrovskou zbytečností. Paradoxem ale je, že o navrácení peněz si zažádali pouze dva majitelé aplikace.

I am Rich aplikace

Za svůj krátký život vzbudila aplikace rozhodně velmi slušný rozruch a bylo o ní slyšet víc než dost. Na její popularitě se podepsaly i recenze, které však byly vesměs velmi kritické a to i od uživatelů, kteří si jí samozřejmě vůbec nezakoupili. 

Za 999 dolarů se v USA prodává iPhone X. Je tedy jasné, že je tato cena za aplikaci skutečně nesmyslná: 

Nástupci již existují

Přestože se aplikace v App Storu příliš dlouho neohřála a Apple jejím smazáním jasně naznačil, že zbytečnosti ve svém obchodě příliš nechce, po jejím zmizení se začaly objevovat různé alternativy, které byly prodávány řádově o desítky až stovky dolarů levněji, byť plnily účel stejné. Ty už ale takový “úspěch” nezaznamenávají. Ptát se, proč tomu tak je, by ale nejspíš byla hloupost. 

I am Rich aplikace

Dnes nejčtenější

.