Zavřít reklamu

Sledování YouTube bude nyní opět o něco pohodlnější – tedy minimálně pro ty z vás, kteří nemají rádi sledování celých videí, ale raději přeskakují na nejzajímavější části z nich. YouTube se totiž rozhodl do svého videopřehrávače nasadit nový prvek, který vám ty nejlepší části přehrávaného videa odhalí. A co je nejlepší – výběr vychází z preferencí reálných lidí a nikoliv stroje. 

Při zobrazení časové osy přehrávače se nyní kromě ní ukáže i zašedlý “graf” symbolizující místa, která byla uživateli v minulosti nejvíce přehrávaná znovu, přičemž čímž vyšší graf na daném místě je, čím víckrát bylo dané místo přehráno. A jelikož několikanásobné přehrání neznamená nic jiného než to, že daná pasáž uživatele zaujala, lze tato místa označit za ty nejzajímavější z daného videa, díky čemuž je tak nyní naprosto snadné si je najít a přehrát. 

Snímek obrazovky 2022-05-26 v 16.13.14

Funkce byla v předešlých týdnech a měsících dostupná v rámci předběžného přístupu nebo chcete-li beta testování, ve kterém se ukázala jako velmi užitečná. Je proto skvělé, že ji nyní YouTube konečně zavádí i pro veřejnost a ta si je tak nyní schopna konzumaci obsahu na YouTube zase o něco více usnadnit a vychutnat. Snad se tedy dočkáme podobných vychytávek i v budoucnu. 

Související články

Dnes nejčtenější

.