Zavřít reklamu

Poměrně překvapivou dohru má facka, kterou dal na letošních Oscarech hvězdný herec Will Smith moderátorovi večera Chrisi Rockovi za jeho vtípky o manželce. Ačkoliv za Smíthem spousta lidí stojí s tím, že udělal správnou věc, když se své manželky zastal, velké společnosti v čele s Applem či Netflixem se od něj údajně nyní otáčí zády – tedy minimálně krátkodobě. 

Podle zdrojů The Sun měl jak Apple pro svou Apple TV+, tak i Netflix ještě před pár dny zájem o práva na životopisný film o Willu Smithovi vycházející z jeho veleúspěšné autobiografie. Po facce na Oscarech měly však obě společnosti svůj zájem o práva na snímek odpískat s tím, že jej do své nabídky jednoduše zařadit nechtějí. Důvod je pak zřejmý – možné rozpolcení divácké základny, o což ani jedna ze společností nestojí. Místo toho mají údajně obě platformy v plánu vsadit na zcela nekontroverzní herce, jejichž nasazení nebude pro určitou část lidí neakceptovatelné. 

Ačkoliv je nezájem o životopisný film o Smithovi zatím jediným “trestem”, kterého se herec – byť neoficiálně – od Applu a Netflixu dočkal, jelikož zbylé snímky, ve kterých působí, ze služeb nezmizí, v případě Apple TV+ se spekuluje o tom, zda se v jejím případě nepřistoupí ještě k dalšímu podobnému kroku. Koncem letoška na ní má totiž dorazit snímek Emancipation, jehož hlavní roli ztvárňuje právě Will Smith. Je proto otázkou, jak se Apple ke snímku zachová – tedy jinými slovy zda jej vůbec uvede, potažmo zda jeho premiéru neposune. Úplné odpískání se sice zdá v současnosti dost nepravděpodobné, jelikož by tím Apple přišel o investované peníze, vyloučit se však samozřejmě nedá nic. 

Související články

Dnes nejčtenější

.