Zavřít reklamu

Zdá se, že se příchod, respektive spíš příjezd, prvního samořiditelného auta z dílny Applu je čím dál blíž. Tvrdí to alespoň zdroje asijského portálu The Elec, dle kterých se kalifornský gigant dohodl na testovací objednávce částí čipu, který má být srdcem jeho vozu. 

O výrobu části čipu se má postarat konkrétně jihokorejská firma OSAT, která má Applu dodat konkrétně speciální moduly, jenž budou integrované právě do konečného čipu a budou mu zajišťovat jednak vyšší výpočetní výkon, ale taktéž některé pokročilé funkce “navíc”. Tyto moduly mají totiž zajišťovat například autonomní řízení a tak podobně, které budou pro konečný výsledek velmi důležité. Moduly toho však mají zajišťovat daleko víc s tím, že v některých případech budou plnit “jen” kontrolní funkci.

Jelikož se zatím jedná jen o testovací jednotky, na kterých si Apple ověří kvality výsledného produktu, je na jakékoliv větší jásání ještě dostatek času. Nicméně už jen to, že Apple pro výrobu komponentů pro Apple Car oslovuje čím dál víc společností značí, že v pracích na něm intenzivně pokračuje a co víc, je v nich i úspěšný. Kdy se výsledku jeho mnohaletého snažení dočkáme je nicméně v současnosti nejasné. 

Související články

Dnes nejčtenější

.