Zavřít reklamu

Netflix se v poslední době těší extrémní popularitě, která navíc bude takřka 100% s ohledem na nálož chystaných trháků stoupat. Ceny předplatného však nejsou dle mnohých uživatelů nejnižší a proto není od věci si ukázat, jak se dá na Netflixu legálně ušetřit. Pojďme si tedy společně projít pět nejjednodušších tipů, které vám dokáží uchránit peněženky.

1. Nepředplácejte si tarif, který váš internet neutáhne 

Netflix si můžete v současnosti předplatit ve třech verzích, které se od sebe liší jak cenou, tak i možnostmi, které nabízí. Cenový rozdíl mezi nejlevnější a nejdražší je pak relativně dost peněz – konkrétně 120 Kč, což vám za rok udělá 1440 Kč. A tuto částku vyhazujete v případě, že nemáte dostatečně rychlý internet, úplně zbytečně. Hlavním benefitem Standard členství oproti Basic je podpora rozlišení HD, v případě Premium je to pak 4K/Ultra HD. Toto rozlišení však s sebou logicky nese i vyšší náročnost na internetové připojení s tím, že v SD, které nabízí Basic předplatné, vám stačí jen 3 Mb/s, v HD je to 5 Mb/s a u 4K/Ultra HD je to pak dokonce 25 Mb/s. Jasně, nejedná se o žádné závratné rychlosti, ale například na internátech, kolejích či ubytovnách je kvalitní internetové připojení spíš výjimečnou záležitostí. Je tedy určitě dobré si nejprve změřit rychlost vašeho internetu a to ideálně několikrát v průběhu dne, tu si vyprůměrovat a dle ní koupit tarif, který se vám vyplatí s ohledem na zjištěnou hodnotu nejvíce. 

2. Volte verzi předplatného podle toho, na čem koukáte

I druhý šetřící tip se točí kolem vhodné volby parametrů. Ačkoliv se Basic, Standard a Premium předplatné od sebe liší mnohem více věcmi než jen maximálním podporovaným rozlišením, mnozí uživatelé jej vnímají za alfu a omegu daných verzí. Je tu však jedno velké ale. Mít 4K Netflix je sice super, je však nutné jej mít kde přehrávat – jinými slovy disponovat zařízením se 4K zobrazovací plochou, jelikož de facto jen v takovém případě budete schopni potenciál nejdražšího předplatného ocenit. Pokud však na Netflix koukáte na MacBooku nebo třeba jen iPadu či iPhonu (a neřešíte další benefity vyšších předplatných), pak je placení za 4K Premium verzi celkem zbytečnost. 

3. Rodinné sdílení není nikdy na škodu

Ve více lidech se to vždy táhne lépe a u Netflixu to platí dvojnásob. Pokud chcete ušetřit, není od věci se například s nějakým členem vaší rodiny domluvit na sdílení účtu s tím, že díky tomu budete předplatné platit na půl. Rázem vás tak vyjde levněji střední verze předplatného levněji než kdybyste si platili sami základ s bídným SD rozlišením. Standard totiž stojí 259 Kč, takže napůl vyjde jen na 129,50 Kč na měsíc, což už je opravdu příjemné. V případě Premium, které lze sledovat až na čtyřech obrazovkách současně, se pak dostanete cenou ještě o poznání níže. To totiž bude na hlavu vycházet jen na 79,75 Kč na měsíc, za což dostanete 4K rozlišení a i veškeré další výhody Premium účtu. Je-li to tedy jen trochu možné, rozhodně sdílejte. 

4. Mějte přehled o tom, co chcete sledovat 

Netflix se nikdy moc netajil tím, jaké pořady se chystá do své služby zařadit – tedy bavíme-li se minimálně o jeho vlajkových lodích. Pokud patříte mezi ty uživatele, které zajímají jen specifické tituly a ty tuny dalšího obsahu jsou vám k ničemu, není jednoduše nic lehčího než si s předstihem zjistit, kdy váš očekávaný pořad dorazí na Netflix a ten následně za jednoměsíční předplatné „sjet“ a další měsíce už neplatit nic. U Netflixu máte totiž tu výhodu, že jsou vždy k dispozici všechny díly nové série od prvního okamžiku jejího zpřístupnění. Například takového Zaklínače tímto způsobem podle diskuzních fór spokojeně „sjelo“ nespočet nadšenců do této ságy.

5. Nebojte se předplatné na čas zrušit 

Víte, že nebudete mít v nadcházejících několika měsících na sledování Netflixu kvůli čemukoliv moc času, ale jelikož jste na něm už strávili spousty hodin a tím pádem vás služba “zná” a zvládá tedy doporučovat velmi přesně snímky, které vás zajímají, nechce se vám rušit a tedy nemůžete šetřit? Máme pro vás dobrou zprávu – službu si bez obav klidně zrušte. Na podpůrných stránkách totiž Netflix informuje o tom, že diváckou historii (tedy podrobnosti o pořadech pro vás a tak podobně) bude mít na svých serverech uloženou ještě následujících 10 měsíců, po kterých bude účet zcela deaktivován. Pokud se tedy v těchto 10 měsících na Netflix vrátíte, najdete jej ve stejném stavu, ve kterém jste jej opouštěli, avšak za svou neaktivitu nezaplatíte zbytečně ani korunu navíc. 

Dnes nejčtenější

.