Zavřít reklamu

Nové operační systémy iOS a iPadOS 15, macOS 12 Monterey, watchOS 8 a tvOS 15 jsou tady s námi již několik dlouhých měsíců. Apple je představil na vývojářské konferenci WWDC21, která se konala letos v červnu. Od té doby si je všichni vývojáři a testeři mohli stáhnout ve formě beta verzí, a to po dobu zhruba tří měsíců. Před krátkou dobou pak Apple konečně přišel s veřejnými verzemi těchto zmíněných systémů, takže si je může konečně nainstalovat každý – tedy kromě macOS 12 Monterey, kterého se dočkáme později. Na našem magazínu se věnujeme všem novinkám a vylepšením, kterých jsme se v iOS 15 dočkali. V tomto článku se opět podíváme na Soustředění.

Jak na iPhone v Soustředění nastavit automatickou aktivaci režimu

Soustředění lze v iOS 15 a ostatních systémech považovat za jednu z největších novinek. Samozřejmě je ale nutné, abyste se jej naučili správně používat, jelikož v opačném případě vám je tato funkce zcela k ničemu. Ke správnému nastavení by vám mohly pomoci právě naše návody. V rámci Soustředění si můžete vytvořit hned několik různých režimů, které si lze individuálně přizpůsobit. Jeden režim tak můžete využít v práci, druhý doma a další třeba při cvičení. Sami si zvolíte, kdo vás bude moci kontaktovat, popřípadě jaká aplikace vám bude moci odeslat oznámení – a mnoho dalšího. Mimo jiné si můžete nastavit také automatizaci, díky které se režim Soustředění spustí automaticky za splnění určitých podmínek. Postup je následující:

  • Prvně je nutné, abyste se na iPhonu v iOS 15 přesunuli do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak níže rozklikněte kolonku Soustředění.
  • Následně se ocitnete v seznamu režimů, kde si vyberte ten, se kterým chcete pracovat.
  • Poté sjeďte úplně dolů, kde v kategorii Zapnout automaticky rozklikněte Přidat rozvrh nebo automatizaci.
  • Nyní si zvolte, zdali se má automatizace týkat času, místa či aplikace.
  • Po zvolení už si automatizaci nastavte podle vlastní potřeby.
  • Nakonec, jakmile vše úspěšně nastavíte, tak klepněte na Hotovo vpravo nahoře.

Pomocí výše uvedeného postupu lze tedy na vašem iPhonu s nainstalovaným iOS 15 v Soustředění nastavit automatické zapnutí vybraného režimu. V rámci časové automatizace si můžete nastavit dny a hodiny, kdy se má režim spustit. V automatizaci s místem je pak možné si nastavit polohu či adresu, na kterou když se dostavíte, tak dojde k aktivaci režimu. A pokud otevřete automatizace aplikace, tak si můžete nastavit aplikace, po jejichž otevření se režim automaticky aktivuje. Kromě klasických automatizací si můžete aktivovat i Inteligentní aktivaci, která zajistí, že se režim aktivuje automaticky ve vhodných chvílích. Pokud tedy systém po nějaké době vysleduje, že určitý režim ručně aktivujete po přesunutí na určité místo či v určité době, tak se to naučí a příště už provede inteligentní automatickou aktivaci.

Související články

Dnes nejčtenější

.