Zavřít reklamu

TextEdit je nativní aplikace ve vašem Macu, která slouží k té nejjednodušší úpravě textu – jedná se o jakýsi poznámkový blok, který můžete znát z Windowsů. Osobně TextEdit používám velice často k náhledu prostého textu, než jej otevřu v aplikaci Word nebo Pages. Určitě jste si všimli, že pokud používáte tmavý režim, tak se okno invertuje. Text je tedy bílý a pozadí černé, což může většině z vás vyhovovat. Avšak mně osobně tmavý mód TextEditu nevyhovuje a rád bych i v případě, kdy mám aktivovaný tmavý režim, měl TextEdit v klasické světlé podobě. Naštěstí i na tohle v Applu mysleli. Jak tedy na to?

Jak v TextEditu (de)aktivovat tmavý režim

Na našem Macu si prvně otevřeme nativní aplikaci TextEdit. Najdeme ji klasicky ve složce s aplikacemi a nebo ji můžeme zapnout skrze Spotlight. Jakmile TextEdit otevřeme, tak v horní liště klikneme na záložku Zobrazení. Z rozevíracího menu, které se zobrazí, už pouze stačí zaškrtnout či odškrtnout možnost Používat tmavé pozadí oken. Dokud si neotevřete nějaký dokument, tak změnu neuvidíte. Proto bude lepší, když si ještě před prováděním změn otevřete nějaký dokument, abyste možnost světlého a tmavého režimu viděli na vlastní oči.

Tmavý režim je v macOS opravdu skvělou věcí, avšak osobně mi přijde, že jak přišel, tak také pomalu odchází. Sám jsem si ihned po instalaci macOS Mojave tmavý režim nastavil, avšak nyní už jsem se vrátil zpět ke světlému vzhledu, jelikož mě ten tmavý prostě přestal bavit. Navíc k tomu, ještě tmavý režim ještě stále nepodporuje kupa aplikací. Příjemným „zlatým středem“ může být automatické střídání tmavého a světlého režimu, o čemž si můžete přečíst pomocí odkazu výše.

textedit_Fb_darkmode
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější