Zavřít reklamu

Tak jsme se konečně dočkali. Apple podobně jako v minulých letech ukazuje na červnové WWDC nové operační systémy pro své produkty. Byť nejvíce z vás zřejmě zajímají novinky iOS 15, pozadu nemůže zůstat ani „duše“ nejpopulárnějších chytrých hodinek na světě. Vzhledem k povaze systému jsme nemohli od watchOS 8 čekat nějaké revoluční změny designu či uživatelského prostředí, což by ostatně asi jen málokdo vyžadoval. Byť jsme se dnes dozvěděli, že T-Mobile od 14. června oficiálně spustí LTE u Apple Watch, což je u nás asi nejzásadnější zpráva na poli jablečných hodinek za poslední roky, dnešek patří také watchOS 8. Pojďme se tedy podívat, co novinka pro naše miláčky na zápěstí uživatelům nabídne.

WatchOS 8 novinky:

Mindfulness

Funkce Dýchání byla vylepšena, jelikož byla v posledním krušném roce uživateli velmi používána. Nyní se spolu s novinkami, jako je funkce Reflect, přemístila do zcela nové aplikace Mindfulness. Dýchání nyní půjde sledovat v aplikaci zdraví a bude měřeno i během spánku.

Fitness+

Se zaměřením na zdraví uživatelů Apple pokračuje a představil obohacení služby Fitness+, do které přibyla tai chi – meditace v pohybu, přičemž půjde o novou sérii cvičení s Jeanette Jenkins.

Ciferníky – portrét

WatchOS 8 bude používat portrétové fotky jako ciferníky, přičemž otáčením digitální korunky bude vytvářen líbivý efekt.

Fotky

Redesignu se dočkává aplikace Fotky. Po vzoru iOS zde budou k vidění různé sekce jako Vzpomínky, Oblíbené a podobně. Fotografie nyní můžete sdílet v iMessage či Mailu. K fotkám bude možné přidávat i emoji, a to za použití digitální korunky. K dispozici budou i gify.

Ostatní

Byť nebylo těmto novinkám věnováno tolik pozornosti, vylepšení se dočká také CarKey, aplikace Hudba, jež bude oživena redesignem, Na Apple Watch nově bude i aplikace Domácnost a Assistive Touch.

Co se týče kompatibility, momentálně jasno nemáme. Vše je ale otázka jistě maximálně několika desítek minut. Jak se vám nový watchOS 8 líbí?

Související články

Dnes nejčtenější