Zavřít reklamu

Společnost Apple posílila další zajímavá persona z technologického odvětví. Ve společnosti nově pracuje Antonio Garcia Martinez, který před svým novým angažmá pracoval v marketingovém oddělení společnosti Facebook, a který je navíc poměrně populárním autorem knihy z prostředí Silicon Valley.

[Aktualizace]: Antonio Garcia Martinez už v Applu nepracuje. Více se dozvíte v našem dalším článku.

Apple dlouhodobě zastává názor, že v rámci jeho produktů nedochází k obtěžování uživatelů reklamami. Jde zejména o jejich absenci v App Store či v některých dalších systémových aplikacích. Tento přístup se Applu v posledních letech nedaří příliš držet vzhledem k tomu, jak Apple historicky pracoval s „propagačními notifikacemi“ například pro Apple Music. A jak se zdá, pravděpodobně „bude hůř“, neboť Apple zaměstnal bývalého marketingového specialistu Facebooku, který se zaměřoval právě na reklamních projektech. Reklamních notifikací tedy velmi pravděpodobně přibude.

Příklad některých „systémových reklam v iOS“:

Podle informací z Business Insideru Apple Martineze zaměstnal už v dubnu. V rámci Facebooku působil jako produktový manažer pro reklamní kampaně Facebooku v letech 2011 až 2013, tedy v době masivního růstu uživatelů sociální sítě. Měl na starosti cílenou reklamu a obchod s reklamním prostorem. O svém působení ve společnosti napsal v roce 2016 knihu s názvem Chaos Monkeys, ve které popisuje prostředí a fungování Facebooku v jeho počátečních fázích jakožto globálního fenoménu.

V Applu by měl mít Martinez na starosti práci na reklamních produktech vázaných na App Store a Apple News. Je logické, že se Apple postupně pokusí monetizovat prostor ve svých službách jako jsou právě Apple News (nebo také Podcasty, Apple Store či Apple Music) vzhledem k neustále narůstajícímu množství uživatelů, které tyto služby používá a na které mohou být případné reklamy zacíleny. Z obchodního hlediska jde o zlatý důl. Uživatelé mohou jen doufat, že implementace reklam ze strany Applu bude šetrná a v mezích „snesitelnosti“.

Související články

Dnes nejčtenější

.