Zavřít reklamu

Zprávy o tom, že iPhony patří mezi nejlépe prodávané smartphony současnosti, nejsou ničím neobvyklým. Konce minulého týdne byly zveřejněny výsledky jednoho z průzkumů trhu, podle kterých hned šest z deseti nejprodávanějších modelů smartphonů tvořily letos v lednu právě iPhony. Zajímavé je, že některé starší modely si v prodejích vedou lépe než loňský iPhone mini.

Známá společnost Counterpoint Research ve zprávě, týkající se zmíněného průzkumu uvedla, že třemi nejlépe prodávanými iPhony letošního ledna se staly iPhone 12, iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max. Tyto tři modely se zasloužily o celých 71 % všech prodejů společnosti Apple za leden 2021. Nepopiratelný podíl na úspěchu loňských iPhonů má zajisté zájem jablíčkářů o přístroje s 5G konektivitou. Zvýšená poptávka v průběhu ledna je zase podle odborníků způsobená odloženým vydáním loňských modelů.

Téměř jedna třetina všech prodaných iPhonů se prodala na území Spojených států, což opět souvisí s 5G konektivitou a tamním pokrytím příslušnýni sítěmi. Nejlépe prodávaným modelem v USA se pak stal iPhone Pro Max, dobře si ale vedly také starší modely, jako třeba iPhone SE 2020 nebo iPhone 11. Naopak příliš dobře se po stráne prodejů nevedlo iPhonu 12 mini. Ten se sice umístil v žebříčku deseti nejlépe prodávaných smartphonů, nedosahoval ale takových úspěchů jako jiné loňské modely – vinu na tom kromě jiného nese menší displej spolu s nižší kapacitou baterie. Společnost Foxconn, která patří mezi hlavní dodavatele Applu, nedávno naznačila, že by poptávka po loňských iPhonech mohla být poměrně silná minimálně po celou první polovinu tohoto roku, a to i navzdory částečně přetrvávajícím celosvětovým problémům s nedostatkem některých komponent.

Související články

Dnes nejčtenější

.