Zavřít reklamu

Na letošní Velikonoce nebude Mark Zuckerberg a lidé kolem něj vzpomínat zrovna v dobrém. Z jeho sociální sítě Facebook totiž unikla osobní data více než půl miliardy uživatelů z nejméně 100 zemí celého světa. Zda se mezi nimi nachází i Česká republika nicméně v tuto chvíli potvrdit nemůžeme. 

S informacemi o gigantickém úniku přišel jako první portál Business Insider, který měl na data. která mají být velmi aktuální, narazit na jednom ze zahraničních hackerských fór. Na tom byla hackerem vystavena data zahrnující konkrétně celá jména uživatelů, jejich telefonní čísla, data o lokaci, data narození a v některých případech i e-mailové adresy. Uniklo toho tedy poměrně dost a přestože  nelze data vyloženě zneužít proti obětem, minimálně maily, data ohledně lokace a narození lze využít například pro perfektně cílenou reklamu.

Jelikož je únik dat odhalen teprve pár minut, Facebook na něj zatím nereagoval žádným oficiálním vyjádřením, kterými by se snažil své uživatele uklidnit. Analytici a bezpečnostní experti Business Insideru jsou nicméně přesvědčeni o velké závažnosti celého problému a dokonce připouští, že jsme velmi pravděpodobně svědky největšího úniku uživatelských dat Facebooku v jeho historii. Bude proto velmi zajímavé sledovat, jak se k tomu ten postaví – tím spíš, když v posledních měsících všude hlásá, že na soukromí uživatelů a bezpečnost jejich dat klade čím dál větší důraz. 

Dnes nejčtenější

.