Zavřít reklamu

Původní aplikace Opera Touch se přejmenovala na Opera Browser. Nový název tak přece jen o něco lépe vystihuje zaměření titulu. A tím není samozřejmě nic jiného než procházení webu. Přichází ale i s úhlednějším designem, který slibuje skutečně rychlé, a především i bezpečné, procházení. To díky novým prvkům, které rozhraní titulu nabízí.

U spodní strany displeje tak přibylo nové plovoucí tlačítko pojmenované jako Rychlé akce. To nahrazuje spodní statickou lištu. Pořád ale zůstává možnost nechat si původní rozložení nabídky hledání, zpět atd. Tlačítko navíc nereaguje na klepnutí, ale až na delší podržení prstu na něm. Pro pohyb v nabídce také nesmíte zvednout prst z displeje, jinak nabídka zmizí. Ovládá se tedy gesty.

Prohlížeč také obsahuje funkci nazvanou Můj Flow. Ta naopak používá QR kód k bezpečnému propojení iOS aplikace s Macem, což umožňuje uživatelům sdílet odkazy, poznámky, obrázky, soubory a další informace prostřednictvím zabezpečeného a soukromého připojení bez nutnosti přihlášení (obdoba funkce AirDrop Applu). V neposlední řadě přichází i vestavěná peněženka Ethereum, vestavěným blokováním reklam a ochranou proti maskované on-line těžbě kryptoměn. 

Společnost se navíc nechala slyšet, že se základna uživatelů aplikace na platformě iOS během posledního roku zvýšila o neuvěřitelných 65 %. To prý i díky tomu, že si v iOS 14 můžete zvolit nativní prohlížeč. Mnoho uživatelů tak zvolila Operu na úkor Safari Applu. Titul je zdarma pro iPhone i Pad a je plně lokalizovaný do českého jazyka, stejně jako k ovládání jen jednou rukou (což se o Safari moc říci nedá). 

Operu pro iPhony můžete stáhnout zdarma zde

Související články

Dnes nejčtenější

.