Zavřít reklamu

Nasazení reverzního nebo chcete-li obousměrného bezdrátového nabíjení se u iPhonů očekává již minimálně poslední tři roky. Poslední úniky informací sice hovoří o tom, že se jej nedočkáme ani letos u iPhonů 13, avšak jak se nyní zdá – to jen v podobě, kterou jsme očekávali. Apple totiž přišel podle Jona Prossera na způsob, jak reverzní nabíjení na iPhony přeci jen dostat – tedy alespoň částečně. 

S klasickým reverzním nabíjením implementovatelným přímo do iPhonů má mít Apple potíže kvůli jeho neefektivitě a s ní související zvýšené spotřebě baterie. Podle Prossera se proto rozhodl vnuknout podporu reverzního bezdrátového nabíjení alespoň chystaným MagSafe přídavným bateriím, které nahradí v jeho nabídce klasické Smart Battery Case. Přes ty by tak měl být uživatel schopen nabíjet zároveň jak iPhone s MagSafe, tak i druhé zařízení s podporou Qi přes druhou stranu baterie. 

Poměrně zajímavé je, že má mít Apple v plánu představit kromě MagSafe baterie s podporou reverzního nabíjení i model schopný nabíjet jen iPhone. Baterie se pak budou od sebe odlišovat cenou, která bude v prvním případě samozřejmě o něco vyšší. Kdy přesně bychom se měli odhalení této novinky dočkat je sice v tuto chvíli nejasné, pravděpodobně se tak stane ve druhé polovině tohoto měsíce. Apple totiž na ní začal připravovat svůj operační systém iOS ve verzi 14.5, který bude veřejnosti zpřístupněn pravděpodobně právě ve druhé polovině března. 

Související články

Dnes nejčtenější

.